Fontos győzelem idegenben

2021.11.02. 21:49

Izgalmas, változatos mérkőzést vívtak a veszprémi kosárlabdázók

Alaposan megnehezítette a jó erőkből álló Veszprém KK dolgát a jelenleg csak a tabella tizenegyedik helyét elfoglaló Nagykőrös a kosárlabda NB I/B Piros csoportjában. Szerencsére azonban Martin Blaho tanítványai jól összpontosítottak, és újabb fontos győzelmet könyvelhettek el.

A veszprémiek egutóbb Nagykőrösön győztek

Nagykőrös–Veszprém KK 77-87 (18-28, 22-15, 13-19, 24-25)

Nagykőrös. V.: Gál, Sallai, Marton. Nagykőrösi Sólymok: Molnár B. 8, Mester 6/6, Fehér 7, Lakosa 22/9, Timkó 12. Csere: Kónya, Molnár M. 18/12, Jókai 2, Kocsis 2. Edző: Kovács Sándor. Veszprémi Kosárlabda Klub: Horváth 16/6, Madár 12/6, Tóth 16, Szabó 23/12, Glatz 17/6. Csere: Dancsecs 3, Gaál. Edző: Martin Blaho.

Öt perc alatt négy triplát értékesítve kezdett a Veszprém, amivel sikerült 19-13-as előnyt építeni. A vendégek nem dőltek hátra, a palánkok alatt Tóth Norbert tüsténkedett, és a folytatásban tovább nőtt a különbség (13-28). Négy perc után talált be újra a Nagykőrös, majd a negyed végén egy triplával tízpontosra csökkentette a differenciát (18-28). Lestop­poltak a veszprémiek a második etap elején, a 14. percig csak hazai kosarakat jegyezhettünk fel, így ismét szoros lett a küzdelem (27-28). Horváth Ákos sikeres középtávolija után indult meg újra a bakonyi együttes. A 17. perchez érve azonban a Molnár Miklós tripláival menetelő Nagykőrös kiegyenlített (32-32). Dancsecs hármasa jókor érkezett, ám ezt követően a félidő végéig ott lihegett ellenfele nyakán a vendéglátó, s a 20. perc végén 40-43-ra állt a meccs.

A veszprémiek legutóbb Nagykőrösön győztek Fotó: Penovác Károly/Napló

Glatz trojkájára Molnár is azzal válaszolt, aztán egy rövid időre fordított a Nagykőrös. Madár mozdította el a holtpontról csapatát: értékes támadólepattanó után szerzett kosarat, majd Szabó tripláját jegyezhettük fel (51-55). Ekkor már jobban őrizte előnyét a VKK (53-62).

Timkó és a korábban Veszprémben is kosarazó Lakosa kosaraival zárkózott a Nagykőrös az utolsó felvonásban (57-62). Azonban Tóth és Horváth visszaállította a különbséget (57-67). Szabó újabb öt pontjával pedig már 59-72-t mutatott a kijelző. A következő percekben egy 10-3-as rohanással jött közelebb riválisához a házigazda. Szabó hármasa nagyon kellett, ám a Veszprém ekkor már kellően összpontosított, és gyors akciókkal 84-72-re elhúzott.

Martin Blaho: – A nagyszünetben változtatni kellett a védekezésünkön, és végül ez hozta meg a győzelmet.