SEHA-liga

2023.04.05. 19:55

Eklemovic hét gólt lőtt, de tizenöttel kikapott a Veszprém

Tizenöt gólos vereséget szenvedett a Telekom Veszprém NB I/B-s kézilabdacsapata a SEHA-liga negyeddöntőjének nyitányán, szerdán Belgrádban.

Forrás: seha-liga.com

A veszprémi klubnál úgy döntöttek, hogy a SEHA-liga negyeddöntőjében a magyar bajnokság második vonalában szereplő fiatalokat küldik pályára. Az NB I/B-s bakonyiak a HC Partizan otthonában, Belgrádban igyekeztek helytállni.

A mérkőzés legelején az ifjú Telekom még kétszer vezetett, de a hazaiak gyorsan átvették az irányítást, 12. perc: 10-5. A különbség még az első félidőben két számjegyű lett (20-10), a folytatásban a vendégek nem hagyták magukat jobban lerázni, 40. perc: 26-16.

A végére aztán ismét beleerősítettek a szerbek, 54. perc: 35-20. Nem sokkal később a mindössze 15 éves Eklemovic Márkó – a korábbi kiváló irányító, Eklemovic Nikola fia, aki nemrég a Tatabányához írt alá - meglőtte hetedik gólját, de a házigazda így is 15 találatos különbséggel tudott nyerni.

A párharc visszavágóját április 12-én játsszák Veszprémben.

Eredmény: HC Partizan-Telekom Veszprém 39-24 (21-11). Belgrád, 500 néző. V.: Mitrevski, Todorovski. Telekom Veszprém: Mikler K., Tóth M. (kapusok), Jajic 1, Horváth M. 2, Eklemovic M. 7 (2), Szabó T. 2, Almásy 1, Janowszky 4, Pintér 3, Végh 3, Boti, Balogh, Bene 1. Edző: Dinko Dankovic.

Az ellenfél legeredményesebb játékosai: Zecsevics 8 (1), Micsics és Popovics 5-5.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2.