Magabiztos BKSE-siker

2023.05.20. 20:45

Eldőlt, hogy hányadik helyen végeznek idén a fürediek

A Balatonfüredi KSE hat gólos sikert aratott hazai pályán szombaton a kézilabda NB I-ben, s ezzel bebiztosította ötödik helyét a 2022/2023-as szezonban.

Németh Balázs szinte megállíthatatlan volt a mérkőzésen

Fotó: Nagy Lajos

Balatonfüredi KSE–Dabas KC 28-22 (14-12)

Balatonfüred, 300 néző. V.: Kiu G., Kiu T. Balatonfüredi KSE: Andó 1, Bősz (kapusok), Szretenovics 5, Varga M. 4, Bóka 2, Szmetán M., Németh B. 6, Dénes, Hornyák P. 4 (3), Szűcs B., Vajda 4, Brandt 2. Edző: György László.

Dabas KC: Pallag, Nagy T. (kapusok), Garajszki 1, Bálint 2 (2), Bognár, Fekete 1, Horvat 3 (1), Gáspár 1, Laurinyecz 1, Tarabochia, Szöllősi Sz. 3, Koller 4, Katona, Ács T., Zdolik 6. Edző: Tomori Győző.

Kiállítások: 12, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.

A BKSE volt a kezdeményező a meccs elején (5-2) és a hazaiak vezettek is, egészen a 23. percig. A Dabas kitartóan üldözte ellenfelét és Koller egalizált, 10-10. Szretenovics és Németh Balázs válaszolt, újra a hazaiak vezettek és az előny megmaradt a szünetre is.

A folytatásban 1-2 volt többnyire a különbség a Füred javára, ehhez Andó Arián nagy mértékben hozzájárult védéseivel. Aztán kicsit sikerült ellépni, a 44. percben 19-15-öt mutatott az eredményjelző. Tovább nyílt az olló, Andó védései után Szretenovics alakította 22-16.ra az állást. A szívós Dabas visszajött mínusz háromra (23-20), ám innentől megint a BKSE akarata érvényesült, 56. perc: 27-20. A legvégén Andó koronázta meg remek teljesítményét, közvetlenül a vége előtt bemutatta 17. védését a meccsen.

A Füred ezzel a sikerrel bebiztosította ötödik helyét a tabellán.

György László: – Küzdelmes, harcos mérkőzésen a vártnál biztosabban győztünk, így sikerült megszereznünk a bajnoki ötödik helyezést. Elismerésem a játékosaimnak, mert kihozták magukból a maximumot.
Tomori Győző: – Sokkal élesebben kézilabdázott a Balatonfüred, nekünk csak annyi pozitívum volt a mérkőzésben, hogy nem sérült meg senki.