Kézilabda

2023.12.18. 17:40

Fájó vereség a veszprémi kézilabdázóknál

A BFKA-Veszprém korosztályos csapata hét góllal is vezetett, mégis kikapott hazai pályán a Szigetszentmiklós ellen. Éles József tanítványai Cegléden kaptak ki, a KK Ajka pedig nagy arányú győzelmet ünnepelhetett a kézilabda NB I/B 15. fordulójában.

A KK Ajka kilenc góllal nyert

Fotó: Gyarmati László/archív

BFKA-Veszprém U21–Szigetszentmiklósi KSK 25-29 (16-13)
Veszprém, 120 néző. V.: Asztalos, Szalay
Veszprém: Tóth, Győri, Reidmar (kapusok), Jajic 2, Czabula 5 (4), Füry 1, Szabó, Janowszky 4, Varga, Hoffmann, Végh 1, Bőti 1, Balogh 3, Viski, Barna 8 (1), Sisa. Edző: Dinko Dankovic
Szigetszentmiklós: Kovács R., Borsos, Lovistyek (kapusok), Turák 1 (1), Gábori 2, Éliás 1, Koszorus, Szabó B. 3, Mazák, Spacsek 1, Nagy Sz. 4, Parzer 6, Bali, Jenei, Tóth M. 8 (4), Márton 3 (1). Edző: Horváth Csaba
Kiállítások: 10, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 7/5, ill. 6/6.

Parádésan kezdett a BFKA-Veszprém U21-es alakulata. A 14. minutumban Janowszky találatával 9-2-re vezetett Dinko Dankovic csapata. A Szigetszentmiklós lassan kezdte felvenni a mérkőzés ritmusát, közben pedig apránként dolgozta le a tetemes hátrányát. 25. perc: 14-10. Pihenőre három gólos előnnyel mehettek a bakonyiak. A második félidő első perceiben magabiztosan játszott a Veszprém, majd a 35. perctől kezdve a vendégek akarata érvényesült a pályán. A 45. játékpercben Nagy Szabolcs révén egalizált a vendég alakulat (21-21). Az utolsó percekben mentális erősségükről tettek tanúbizonyságot a szigetszentmiklósiak, és végül négy gólos sikert arattak Veszprémben.

Ceglédi KK – Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 37-34 (19-16)
Cegléd, 500 néző. V.: Budai-Bock, Wenzel.
Ceglédi KK: Berki, Aleksza (kapusok), Juhász 6, Kanyó, Panghy, Kállai, Ág 7, Nagy, Bartha 3 (3), Farkas 2, Székely 7, Teleki 4, Határ 4, Markovics 4. Edző: Nagy Károly
Fejér-B.Á.L. Veszprém U21: Nagy-Gáspár, Kaiser, László (kapusok), Csizmadia 2, Éles 1, Farkas 4 (2), Fercsik 10, Gulyás 1, Fazekas 9, Ruzsányi 1, Majczán 2, Rubos, Török-Vida 1, Szatmári B. 1, Szatmári S., Ihász 2
Edző: Éles József.
Kiállítások: 10, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2.

Jobban startoltak el a hazaiak, akik a 10. percben már 7-3-ra vezettek Élesék ellen. A folytatásban felzárkózott a Veszprém, és a 19. percben pedig Fazekas Máté találatával egalizáltak (10-10). Az első játékrész hajrájában magasabb fokozatba kapcsoltak a ceglédiek, és végül három találatos előnnyel vonulhattak szünetre. A második játékrész elején többször is felzárkózott a vendég csapat egy gólra, azonban a Cegléd okosan bánt az előnyével. Az utolsó negyedórára felszívta magát a hazai alakulat, és végül három góllal tudott győzni Élesék ellen.

KK Ajka-DEAC 34-25 (14-13)

Ajka, 200 néző. V.: Garai, Varasdi.

KK Ajka: Tatai 1, Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Pernesz, Jávor 5, Tóth 4, Kovács 3, Gyene 6, Nagy, John 5, Dobos P. 2, Breuer 3, Horváth 5, Perczel. Edző: Velky Péter.

DEAC: Maródi, Boros (kapusok), Hornyák, Mucza, Kiss 3, Bakó, Fülöp, Illés 3, Szolnoki, Kiss 6 (2), Pethő 2 (1), Kerezsi 5, Rusznák, Dobos B. 1, Tóth, István 5. Edző: Medgyessy Sándor.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3.

A mérkőzés elején mindkét csapat roppant fegyelmezetten kézilabdázott, egyik fél sem tudott tetemesebb előnyt kiharcolni, majd az ajkai csapat egy-két gólos vezetése állandósult, a vendégek tartották a lépést, de nem tudtak közelebb zárkózni a hazaiakhoz, akik minimális előnnyel zárták az első félidőt. A térfélcserét követően nagyszerűen kezdett az Ajka, Tatai és John vezérletével sikerült öt gólos előnyt kiharcolni (22-17). A debreceniek azonnal időt kértek, próbáltak változtatni, de ez sem zökkentette ki a hazai csapatot, akik könnyű gólokkal tovább növelték a különbséget (30-23). A végjátékban már érdemi változás nem történt, a közönségét szép gólokkal szórakoztató ajkai csapat emlékezetes meccsel zárta az évet.