A szombathelyiek mind a három pontot elvitték a Március 15. úti csarnokból csütörtökön, a futsal NB I rangadóján.

Fotó: Fülöp Ildikó

1. FC Veszprém-Haladás VSE 3-5 (2-3)

Veszprém. V.: Zimonyi, Juhász, Muhari, Kovács. 1. Futsal Club Veszprém: Spandler – Tatai, Fridrich, Dorogi, Gerencsér. Csere: Koncsol, Molnár D., Ábrahám, Bencsik, Gavrilovics, Bognár, Fellembek, Kiss M., Lux B. Edző: Fehér Zsolt.

Haladás VSE: Alasztics – Luiggi, Knizs, Diniz, Sipos. Csere: Homlok, Kovács M., Hajmási, Dróth, Körmendy, Vatamaniuc-Bartha, Fehér, Vas Á., Rutai. Edző: Ferraz Conde Felipe.

A már biztosan alapszakasz-első Haladás látogatott a második helyre pályázó Veszprém otthonába. A felek nem sokat tétlenkedtek, a rangadón szinte rögtön beindultak az események.

A 2. percben Dorogi lépett be jól a hazai támadásba és kapott középen remek labdát, 1-0.

Az 5. percben Dróth-Kovács összjáték után utóbbi helyezett a hálóba középről, a labda Spandler hátához is hozzáért, 1-1.

A 7. percben Dróth Hajmásit szolgálta ki, a szombathelyiek értékesítették a nagy helyzetet, 1-2.

A 8. perc Diniz maradt üresen a jobb oldalon és ennyi elég is volt neki, a brazil a kapuba bombázott, 1-3.

A bakonyiak túl sok helyet és lehetőséget adtak a vendégeknek, akik így könnyedén fordítottak.

Tudott azonban változtatni az 1. FCV, amely a folytatásban stabilabban futsalozott. A 12. percben Tatai helyezett a hálóba egy kipattanót, 2-3.

Fordulás után Dróth villant egy fordulás után, 22. perc: 2-4.

A 28. percben Hajmási kapta meg második sárga lapját (miután akadályozta Spandlert), így a pirosat is, ez pedig lehetőséget teremtett a Veszprémnek. Tataiék éltek is vele, emberelőnyben szépítettek. Tatai emelt szépen, a felső lécről lepattanó labdát Dorogi pofozta a hálóba közelről, 29. perc: 3-4.

Szervezetten, agresszívan játszottak a hazaiak, a Haladás ekkor nem tudta ráerőltetni akaratát házigazdára. Kiegyenlített volt a küzdelem.

Kemény, olykor feszült csatát láthatott a nagyérdemű, több sárga lap is gazdára talált.

A hajrára a vasiakban maradt több energia. A 36. percben Vas került nagy helyzetbe és élt is a lehetőséggel, 3-5.

Egy forduló maradt hátra az alapszakaszból, a veszprémiek jövő hét csütörtökön a Maglód vendégei lesznek.