Szavazás

2024.02.27. 15:00

Az olimpiai kvalifikációt szerzett, Vadnai Jonatán lehet az év sportolója

Veol.hu

Elindult az Év Sportolója szavazásunk, amelyben négy kategóriában várják a Veol.hu olvasóinak voksait a jelöltek. Férfi és női egyéniben, valamint férfi és női csapatban. A közönségszavazás március 3-án 10 óráig tart. Az előttünk álló napokban egyesével bemutatjuk a jelölteket, ABC-sorrendben. Következzen az Év Férfi Sportolója kategóriából Vadnai Jonatán vitorlázó.

Az év női sportolója, az év férfi sportolója, az év női csapata, az év férficsapata kategóriákban keressük a legjobbakat. Az Év Sportolója egyik jelöltje Vadnai Jonatán a Balatonfüredi Yacht Club vitorlázója. szavazás
Vadnai Jonatán az Év Sportolója szavazáson a férfi egyéni kategóriában várja a voksokat
Forrás: beküldött

Vadnai Jonatán, a Balatonfüredi Yacht Club vitorlázója 2023-ban második alkalommal nyerte el az Év Vitorlázója címet férfi kategóriában. Vadnai Jonatán kvalifikációt szerzett a párizsi 2024-es olimpiára Magyarországnak ILCA 7 hajóosztályban azzal, hogy 19. helyen végzett a 138 indulóból álló World Sailing kvalifikációs világbajnokságon. Az ILCA 7 Európa-bajnokságon nyolcadik helyezést ért el, a Hyeres-i világkupán éremfutamos volt, a 10. helyen végzett. Megnyerte a füredi Európa-kupát és a Magyar Bajnokságot, a holland North Sea Regattán bronzérmes lett. Nyáron legjobb magyarként negyedik helyen állt az ILCA 7 világranglistán.