Kosárlabda

2010.11.15. 21:37

Izgalom a végéig

Bonyhád - Az NB IB-s kosárlabda bajnokságban az első és a második helyezett csatájából előbbi került ki győztesen, megőrizve veretlenségét.

Novothny Ottó

Bonyhád-Pápa
83:65 (23:26, 15:14,
24:12, 21:13)
Bonyhád, 200 néző. V.: Söjtöri, Fekete. Bonyhád: Panta 189, Tömösvári 5, Barta, Morgen 26/12, Lukács 15/6. Csere: Lőrincz 18/6, Márkus, Kovács B., Verli 1. Edző: Murvai Árpád. Pápa Motax Autó: Fülöp 9/3, Ács 8, Horváth R. 17/9, Henrik 14/12, Feigl 13. Csere: Benedek, Vajda 2, Pető 2, Horváth A., Perger, Nagy. Edző: Vajda József.

Remekül kezdtek a vendégek, Horváth R. távoli dobásaival és Fülöp betöréseiből szerzett pontokkal vezetett a veretlen listavezető otthonában a második helyezett, 6. perc, 11:14. A másik oldalon Lukács válaszolt, de a játékrész végén is még a pápaiak neve mellett állt nagyobb szám. A folytatásban is jól teljesítettek a nyolc saját nevelésű játékossal felálló vendégek, 17. perc, 31:37.

A szünetig próbált faragni a hátrányból a Bonyhádi, de egyenlíteni nem sikerült. A szünetben 38:40 volt az állás. A hosszabb pihenőt követően a hazaiak aztán gyorsan fordítottak, a pápaiak sorozatban érthetetlen technikai hibákat vétettek, 27. perc, 53:46. A vendégek egész pályán letámadtak, de a házigazdák tartották a különbséget, 64:54. Az utolsó tíz percben a Motax Autó indított még egy utolsó rohamot, így két perccel a lefújás előtt 71:64-re feljött, de a végjátékban a bonyhádiak jobban jöttek ki a személyi dobásokból és végül magabiztosan nyertek.

A sok fiatallal felálló vendégek végig megnehezítették a listavezető dolgát és csak a legvégén dőlt el a rangadó sorsa.
Vajda József:  Gratulálok a csapatomnak, az első félidőben az idény eddigi legjobbját nyújtottuk. Külön szeretném kiemelni, hogy nyolc pápai volt a mi oldalunkon és így is megnehezítettük a listavezető dolgát. Annak külön örülök, hogy U20-as csapatunk hét forduló után veretlenül vezeti a tabellát.