2010.02.05. 20:28

Egy meglepetés és egy papírforma - A VESC kikapott, a pápaiak győztek

Budapest, Sárvár - Az NB IB-s kosárlabda- bajnokságban a VESC a Honvéd otthonában játszott és kikapott, míg a Pápa-Damla KC Sárváron szerzett két pontot.

Novothny Ottó

Honvéd-Veszprémi ESC 97:73 (19:24, 29:20, 19:21, 30:8)
Budapest, 100 néző. V.: Hervai, Gál.

Honvéd: Lőrincz 8, Tigyi 12, Taga 9/9, Mindler 10, Nagy Á. 10/3. Csere: Kovács, Földi 5/3, Kerfel-Fronius 27/3, Heiz 3, Szelecki 13. Edző: Mészáros István.

Veszprémi Egyetem: Mérész 9/3, Faragó 15/6, Szabó 8, Jilling 7/3, Pataki 15. Csere: Kiskós, Nagy R. 7, Horváth, Bovánovics 12/6, Gábirel, Száraz, Fekete. Edző: Molnár István.

Kipontozódott: Szabó a 35. percben.

A kezdést követően a vendégek a papírformának megfelelően fegyelmezett játékkal szereztek előnyt. A folytatásban a veszprémieknél nem állt össze tökéletesen a védekezés, így a hazaiak a 15. percben egyenlítettek, 36:36. A félidő végjátékában a Honvéd távoli találatokkal szerzett előnyt, a félidőben 48:44 volt az állás.

Szünet után a VESC javított védekezésén, fej fej mellett haladtak a csapatok, a negyed végére semmi nem dőlt el, 67:65. Az utolsó tíz perc rémálom lett az egyetemisták számára. Elfogadhatatlan teljesítményt nyújtottak védekezésben és  támadásban is, miközben a házigazdák minden dobása betalált.

A vendégek negyed órán keresztül megoldották a feladatot, de rövidzárlat után elbizonytalanodtak, a hazaiak pedig ezt kihasználva megérdemelten nyertek.

Molnár István: - Fegyelmezetlenül, akaratgyengén játszottunk, aminek csak ez lehetett az eredménye.

Sárvár - Pápa-Damla KC 47:117 (15:24, 4:34, 15:27, 15:32)
Sárvár, 100 néző. V.: Horváth, Benedek.

Sárvár: Szita 10, Antoni 6, Vargyas 2, Silniczki 2, Kun 5/3. Csere: Halmai 1, Bokkon 5, Kiricsi 16/6. Edző: Szájer József.
Pápa: Vajda 11/6, Magyar 20, Károly 26/3, Fülöp 7, Horváth R. 4/3. Csere: Pető 4, Rédei 2, Ács 15/6, Lázár 13, Horváth A. 4/3, Perger 7, Balogh 4. Edző: Vajda József.

A kezdést követően a házigazdák meglepően jól tartották magukat, de ettől függetlenül látszott a két csapat közötti (minden területre kiterjedő) különbség. Aztán ez a második negyedben az eredményben is tükröződött, a félidőben 19:58 volt az állás.

A folytatásban a pápai fiatalok játszottak elsősorban és jól teljesítettek a gyenge, erőtlen sárváriakkal szemben.

A sokkal jobb erőkből álló pápaiak ilyen különbséggel is megérdemelten nyerték  a gyakorlómérkőzéssel felérő bajnoki találkozót.

Vajda József: - Örülök, hogy a fiatalok meghálálták a bizalmat, de sajnos ez még felkészülésnek is kevés volt. Gratulálok csapatomnak a korrekt hozzáálláshoz.