2010.01.31. 18:49

VESC: meglepetés nélküli győzelem

Budapest - Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokságban a veszprémiek az első pillanattól éreztették riválisukkal, hogy kizárólag ők lehetnek kettejük csatájának győztesei.

Novothny Ottó

Pekosi-Veszprémi ESC 69:106 (15:27, 22:32, 13:19, 19:28)

Budapest, 100 néző. V.: Surányi, Szabó.

Hegyvidék: Szobi, Bus 5, Beák 2512, Béres 14, Goda 1. Csere: Orosz 73, Bencze 4, Tóth 3, Sztrányay 2, Sárkány 53, Kosinsky 33, Bozsik. Edző: Horváth Krisztián.

Veszprémi Egyetem: Mérész 73, Faragó 163, Szabó 15, Jilling 12, Pataki 243. Csere: Kiskós 1, Nagy 9, Horváth 4, Bovánovics 126, Gábriel 33, Száraz, Fekete 33. Edző: Molnár István.

Kipontozódott: Nagy a 37. percben.

A házigazdák Nagykanizsa elleni bravúros hazai győzelmének ellenére a vendégek nagyszerűen kezdték a találkozót, 5. perc, 1:15. Az újabb bravúrra készülő Hegyviék ezt követően kénytelen volt szaladni az eredmény után.

A játékrész közepére kissé fel is éledtek a hazaiak és vezettek néhány szép támadást, de a veszprémiek előnyét egyáltalán nem veszélyeztették. A folytatásban nagy dobópárbaj alakult ki a két csapat között, amiben az egyetemisták tovább növelték a különbséget, 15. perc, 28:46.

A félidőig nem változott a helyzet, sőt a VESC húsz pontnál többel húzott el riválisától, a szünetben 37:59-et mutatott az eredményjelző. A hosszabb pihenőt követően a Veszprém változatlanul fegyelmezetten, taktikusan  küzdött, a csapatban egyre több lehetőséget kaptak a fiatalok is.

A harmadik játékrész végére a lelkesen csatázó vendéglátók kissé felzárkóztak (50:70), ám ezt 8:0-s veszprémi roham követte, így a harmadik rövid pihenőben már eldőlni látszott az összecsapás.

Az utolsó tíz perc első felében a Pekosi nem talált bele a gyűrűbe, így a vendéglátók a hitüket is elveszítették, hiszen ekkor 52:89-re módosult az állás. Ezután már a bakonyiaknál csak az ifjak harcoltak, ám a játék képe nem változott, sőt sikerült ismét három számjegyű eredményt elérni.

A vendégek nem hagyták, hogy meglepetés szülessen. Ezt elsősorban kitűnő hozzáállásuknak köszönhetik, hiszen végig kézben tartották az eseményeket és magabiztosan nyertek.

Molnár István: - A házigazdák az elmúlt heti bravúr után most is megpróbáltak mindent, de csapatom ma nagyon jól játszott.