2007.07.20. 02:29

Felkészülési gólözön

Tapolca, Siófok (no) - Újabb előkészületi labdarúgó-mérkőzést játszott a két NB II-es Veszprém megyei együttes.

Novothny Ottó

Tapolca SE-Lombard1:8 (1:4)Tapolca, 300 néző. V.: Takács. Tapolca: Jánosa - Bárány, Kovács D., Hegedűs (Molnár I.), Wolher - Lakatos, Viski (Halász), Markó, Tóth Sz. - Szőcze, Németh A. (Kóródi). Edző: Lázár Szilveszter. Lombard: Szűcs (Tarczi) - Müller (Stilek), Kerényi (Császár), Budovinszki (Buzás), Geri (Rajnai) - Euroge (Győri), Safranek (Riberio), Tóth (Nagy), Vituska (Basic) - Silva (Fabio), Alex (Zámbó). Edző: Kiprich József.

Gólszerzők: Németh A. ill. Alex 3, Silva, Nagy 2, Basic, Fabio.

Az előkészületi mérkőzésen az NB II-es társulat ellenfele a hazaiak harmadosztályú csapata volt. Az első pillanattól kezdve fölényben játszottak a vendégek, és a különbség gólokban is megmutatkozott. Az 5. percben bal oldali támadás végén Vituska visszapasszát Alex a 11-es pontnál szemet gyönyörködtetően rúgta a hálóba, 0:1. Három perccel később Vituska me- gint visszapasszolt, ezúttal Silva volt eredményes, 0:2. Az első negyedóra végén kontratámadás végén Szőcze talált a hálóba, 1:2. A félidő közepén jobb oldalról betört Euroge a 16-oson belülre, védője buktatta. A büntetőt Alex biztosan értékesítette. 1:3. A 43. percben szöglet után Budovinszki fejese a kapufáról visszapattant, Alex közelről nem hibázott, 1:4. A vendégek teljes csapatot cseréltek, ám a játék képe nem változott. A Lombard végig támadott, de a tapolcaiaknak is akadtak lehetőségeik. Az 57. percben Nagy a jobb összekötő helyéről ügyesen csavart a kapuba, 1:5. Tíz perc múltán 16-oson belüli kavarodás után Nagy lekezelte a labdát és lőtt: 1:6. A 80. percben Basic első gólját lőtte a Lombard színeiben, 1:7. Öt perccel a vége előtt Nagy ugratta ki Fabiót, aki a kapus mellett elgurított, 1:8. A pápai együttesben egyébként játéklehetőséget kapott Müller, aki a Tatabánya junior korú labdarúgója. Rajnai Attila szintén a Tatabányától érkezett, ahol meghatározó játékos volt. Budovinszki Krisztián a Honvéd kölcsönjá- tékosaként Auszt- riában szerepelt, de most a Lombard Pápa védelmét erősítendő Pápán folytatja pályafutását. Ő idén harmincegy esztendős és 191 centi magas.

A Lombard legközelebb szombaton 10 órakor lép pályára, az Üllői úti stadionban a Ferencváros lesz az ellenfele. Ezután alakítja a klub vezetése a végleges játékoskeretet.

Siófok liga-FC Ajka3:2 (3:0)Siófok, 100 néző. V.: Földi. Ajka: Szép (Grőber) - Badics (Buzási), Giron, Béres (Fehér), Pothárn - Kovács (Szöllőskei), Szilágyi, Lukácsa, Fonnyadt (Gunther) - Varga, Csörnyei (Németh). Edző: Szabó Imre.

Gólszerzők: Horváth B. 2, Csopaki, ill. Varga, Németh.

Az újonc NB I-es házigazdák fiataljai az elején nagy előnyt szereztek az edzésmunkától fáradt ajkaiak ellen. Fordulás után kiegyenlített volt a játék, a vendégek két szép támadás végén szépítettek. A 10. percben Horváth B. remek indítás végén lőtt a hálóba, 1:0. Három perc múlva az ajkai védők hibáját kihasználva Csopaki rúgta 12 méterről hálóba a labdát, 2:0. A 31. percben ismét gyermeteg védelmi hiba után Horváth B. lőtt gólt, 3:0. A 60. percben Varga, Szilágyi volt a labda útja, a beadást Németh értékesítette, 3:1. A 83. percben Buzási jó átadásával Varga került helyzetbe és nem hibázott, 3:2.

Az ajkaiak csapatától Czafit Zsolt eltávozott, a helyén Szilágyi László mutatkozott be. A próbajátékon szereplő labdarúgó a Viharsarokból, Békéscsabáról érkezett és ő lesz az ajkaiak játékoskeretében a huszonegyedik szerződtetett labdarúgó.

Az FC Ajka szombaton 10 órakor a Márkó együttesét fogadja.