Hoya PE

2019.10.27. 10:10

Az első siker idegenben

Remek hajrájának köszönhetően megszerezte idei első idegenbeli győzelmét a Hoya Pannon Egyetem Veszprém NB I/B-s férfi kosárlabda-együttese.

muanyag boritasu kosarlabda palya avatas

Fotó: Katona Tibor

Baja-Hoya PE 71-76 (26-24, 23-14, 13-16, 9-22)

Baja, 100 néző. V.: Gaál, Bagi, Sentényi. Bajai Bácska FKE: Nagy D. 7, Jakab 15/3, Goldring J. 9, Pongó 17, Vukicevic 11. Csere: Ágfalvi 10, Goldring G. 2, Fehér, Kövágó-Laska. Edző: Cservék Csaba.

HOYA-PE Veszprém: Völgyi 10, Körtélyesi 16/6, Kovács Á. 14/3, Szabó P. 14/3, Mucza 8. Cserék: Füzi 8/6, Medve 3/3, Madár 3/3, Czirbus. Edző: Mérész Csaba.

A Baja 6-0-s rohammal indította a találkozót, Szabó Péter kezdte a veszprémi pontgyártást, majd Kovács triplájával már szoros volt (6-5). Az 5. percben Körtélyesi hármasával sikerült az egyenlítés (10-10), majd az újabb távoli dobása már a vezetést jelentette a Hoyának (12-13). Kovács kihagyott büntetői után nem sikerült növelni az előnyt, Jakab tempójával viszont fordított a Baja. Körtélyesi vette hátára a csapatát (18-21), de a vezetést nem sikerült megőrizni a negyed végéig.

A második etapban öt percig képtelen volt betalálni a bakonyi gárda, a Baja viszont nem tette meg ezt a szívességet és elhúzott 38-26-ra. Folyamatosan nőtt a különbség, a megtorpant Veszprém komoly hátrányt szedett össze a félidőre (45-30, 49-38).

A harmadik játékrészben nagyot változott a játék képe: egyre inkább magára talált a Veszprém, a védekezés is feljavult és a koncentrációnak köszönhetően a dobások is egyre többször landoltak a gyűrűben. A 25. perchez érve újra szoros lett a meccs (52-49). Körtélyesi egyenlített, de a fordítás nem sikerült, és egy-két hiba után 54-54 után 62-54-gyel zárult ez a rész.

Az utolsó negyed Füzi triplájával vette kezdetét, majd Medve eresztett el egy pontos trojkát (62-60). Ekkor még Ágfalvi pontjaival sikerült meglódulnia a hazaiaknak (66-60), és tartani a differenciát egészen a 37. percig. Szabó tempóival két pontra faragta hátrányát a Hoya (70-68), Vukicevic büntetője után pedig Kovács értékesített egy remek lehetőséget (71-70).

A kiélezett és elképesztően izgalmas végjátékban az utolsó perc hozta meg a várt sikert a vendégeknek: a Baja rendre elvétette dobásait, viszont a veszprémi Mucza keze nem remegett meg, zsinórban öt pontot vágott, a túloldalról egy válasz sem érkezett, a meccset pedig Szabó sikeres büntetője zárta le.

Mérész Csaba: Borzasztó nehéz mérkőzés volt ez a számunkra. Ahogy korábban mondtam, a Baja hazai pályán életveszélyes és ezt ma be is bizonyította. Nagyon örülök, hogy tíz pontos hátrányból sikerült talpra állnunk, és a játékosaim elhitték, hogy innen is meg lehet nyerni a meccset. Úgy gondolom, a hazaiak a találkozó végére kicsit elfáradtak, ettől függetlenül jár nekik a gratuláció, igencsak megnehezítették a dolgunkat.