foci

2019.10.27. 20:19

Megye I: Kiütéses ajkai, füredi győzelem

Nem kímélte ellenfelét sem a listavezető Balatonfüred, amely hét góllal, sem az Ajka Kristály, amely tíz találattal múlt felül aktuális riválisát az MTD Hungária labdarúgó megyei I. osztályú bajnokság 12. fordulójában.

20191026 Gyulafirátót sportpálya Foci Megye I Gyulafiratot SE- Ajka Kristaly SE (fehér) Pesthy Márton fotó Veszprém Megyei Napló

Fotó: Pesthy Márton

TIAC VSE–Várpalotai BSK 2–3 (2–1)

Tapolca, 100 néző. Jv.: Ákos D. TIAC VSE: Schmidhoffer – Szabó D. (Illés), Bardon, Péter B., Pölczmann (Hegyi), Vers, Péber K. (Tálos), Vella, Dobján, Nagy M., Sági (Vadas). Edző: Dobján Krisztián

Ada-Bau Várpalotai BSK: Közép – Lujber, Papp R., Kalapács (Balogh Á.), Szurok, Bogdán, Borbély, Csapó (Szabó D.), Kustán, Sanda, Zsupek. Edző: Szabó László.

Gólszerzők: Sági, Pölczmann, ill. Kustán, Bogdán, Csapó.

A kiváló körülmények között megrendezett, alacsony színvonalú mérkőzésen a rossz napot kifogó hazai csapat gyenge játéka ellenére többször eldönthette volna a találkozót. Azonban egy utolsó percben szerzett találattal, a kulturáltan játszó vendégek megérdemelten fordítottak és megszerezték a három pontot.

Jók: senki, ill. mindenki.

Tudósított: Szabó Sándor.

B.tomaj–Devecser SE 3–4 (2–0)

Badacsonytomaj, 130 néző. Jv.: Pap E. B.tomaji SE Bonvino: Szombathelyi – Kocsor, Balogh M., Mékli, Lübkemann, Kiss J., Cseh, Horváth A., Göntér, Kovács M., Torda (Horváth V.). Edző: Lukács László.

Devecser SE: Nagy Sz. – Kiss L., Szommer, Illés, Budavári (Cserna), Imre, Sipos Felícián, Orsós, Király (Burucs), Polgár, Paksai. Edző: Cserna Róbert.

Gólszerzők: Mékli (3), ill. Orsós (2), Imre, Illés.

Kiállítva: Kiss J. (77., B.tomaji SE Bonvino).

Mindkét csapat sok hiányzóval vágott neki a találkozónak, a hazaiak többet birtokolták a labdát, de lassú és körülményes játékuk nem hordozott veszélyt a védekezésre berendezkedő Devecser ellen, akik csak a rögzített helyzeteikre alapoztak. A félidő végén előbb egy bal oldali, majd egy jobb oldali centerezést váltott gólra Mékli. Szünet után Mékli szép egyéni akcióval háromra növelte a hazai előnyt, ezután Kiss J. gólját les miatt érvénytelenítette tévesen a játékvezető, majd minden előzmény nélkül szépített a vendég csapat.

A 77. percben Kiss J. a sokadik meg nem ítélt, ellene elkövetett szabálytalanságot kérte számon a játékvezetőn, aki kissé szigorúan azonnal piros lappal kiállította. A korábban hevesen kezezést és büntetőt reklamáló vendég játékosok szidalmazását sárga lappal sem büntette a sípmester. A 86. percben Illés átlövés góljával visszajött a Devecser a mérkőzésbe, majd a találkozó hajrájában egy szerencsésen kipattanó labdával és egy ráadásban elért találattal maga javára fordította a meccset a teljesen széteső hazai csapat ellen. Egy már megnyert összecsapáson ajándékozott három pontot a lelkes vendégeknek a Tomaj.

Jók: Lübkemann, Kiss J., Cseh T., Mékli, ill. Illés, Sipos, Orsós.

Tudósított: Lukács László.

Balatonfüred–Herendi PSK 7–0 (4–0)

Balatonfüred, 200 néző. Jv.: Hegedűs I. Balatonfüredi FC: Szatmári (Koncz) – Emperger, Rápó, Imre, Csikós, Róth (Megyeri), Barcza (Mátó), Marton, Burucz, Szabó B. (Hardi), Bene (Hegedüs). Edző: Sowunmi Thomas.

Herendi PSK: Károlyi (Béli) – Marosi, Takács L., Takács Bence, Major, Meleg (Csizmadia), Molnár R., Sóskuthy, Simányi, Stáhl (Gócza), Bachstetter (Takács Benedek). Edző: Marosi István.

Gólszerzők: Rápó (2), Mátó, Róth, Szabó B., Barcza, Marosi (öngól).

A hazaiak a mérkőzés kezdetét jelző sípszó után azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést és fölényük már a 12. percben góllá érett. Ezt követően sorra alakította ki helyzeteit a hazai együttes, amelyekből kettőt sikerült is értékesíteni, így a félidőhöz érve 4-0 állt az eredményjelzőn. A második játékrészben is a hazaiak domináltak, akik további két gólt lőttek és akár nagyobb arányban is nyerhettek volna.

Jók: Róth, Csikós, Rápó ill. Stáhl, Takács L. , Béli.

Tudósított: Csákvári Marcell.

Gyulafirátót–Ajka Kristály 0–10 (0–5)

Gyulafirátót. Jv.: Jónás B. Gyulafirátót SE: Kovács K. – Iván, Zágor, Farkas K., Vajda, Ódor (Ring), Balta, Gyurmánczi, Tímár (Fenyvesi), Dávid, Adorján. Edző: Polonkai Csaba.

Ajka Kristály SE: Dróth – Csicsics (Krén), Györkös, Tisonyai (Ménes), Szedlacsek (Hauser R.), Magyar, Szarka (Hauser T.), Bakó, Kungl (Horváth L.), Szélessy, Ambrus. Edző: Szabó Zoltán.

Gólszerzők: Szélessy (3), Hauser T. (2), Györkös (2), Szedlacsek (2), Tímár (öngól).

Csetény SE–Péti MTE 1–0 (1–0)

Csetény, 210 néző. Jv.: Holczbauer F. Csetény SE: Diós – Hornyacsek R., Hárer, Szenft, Juhász (Hornyacsek E.), Nagy R., Kakas, Lukács, Kiss S., Turner, Bíró. Edző: Kakas József.

Péti MTE: Gyurcsek – Pálfi, Takács L. (Müller), Győri, Marton, Rados, Vachtler, Petróczi, Szőke (Nagy R.), Tálos, Takács D. Edző: Nagy Krisztián.

Gólszerző: Szenft.

Kiállítva: Nagy R. (94., Péti MTE).

A hazai csapat az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát. A második játékrészben a vendégek a mezőnyfölényt nem tudták gólra váltani, mert a mai nap a hazaiak kapusa biztos pont volt a védelemben. Összességében a csetényiek győzelme megérdemelt a küzdelmes mérkőzésen.

Jók: a mérkőzés legjobbja Diós, Nagy R. , Szenft, Lukács, ill. Takács D.

Tudósított: Mavizer Szilveszter.

Magyarpolány SE–Úrkút 0–7 (0–6)

Magyarpolány, 200 néző. Jv.: Lovasi I. Magyarpolány SE: Kócsár – Szabó B., Molnár P., Bencsik, Polt P., Gottfried A., Schönberger (Mód), Döbrösi M., Polt B. (Gottfried R.), Kardos, Döbrösi G. Edző: Piri Ottó.

Úrkút SK: Zsigmond – Lang, Új, Szabó L. (Károlyi), Korpos (Keller), Boromisza, Udvardi Mó., Márton (Udvardi Má.), Házi (Miskei), Hoós, Haman (Buchwald). Edző: Garai Péter.

Gólszerzők: Márton (2), Hoós (2), Haman, Új, Szabó B. (öngól).

A több sebből vérző hazai csapat az első tíz perc után három szögletből három gólt kapott és ezután már csak futott az eredmény után. Az Úrkút meghajtotta az első félidőt, ez elég volt neki a nagyarányú győzelemhez, amelyhez végig assziszált a polányi gárda.

Jók: senki, ill. egész Úrkút.

Tudósított: Piri Ottó.

B.almádi–Fűzfői AK 0–2 (0–0)

Balatonalmádi, 200 néző. Jv.: Bódi A. Balatonalmádi SE: Borda – Sánta K., Fülöp, Hoffer, Szücs, Stiger (Sánta Sz.), Burcsik, László, Kiss I., Bencsik, Zömbik. Edző: Kozma Csaba.

Fűzfői AK: Radnai – Gimes (Heidinger), Mári, Balatoni (Kiss E.), Humli (Mód), Reznyák, Koltai (Wellesz), Szabó I P., Auerbach, Szabó II P., Magda. Edző: Csucsánszki Zoltán.

Gólszerzők: Reznyák, Szabó P.

Ködös időben, szépszámú néző előtt kezdődött a szomszédvári rangadó, amelyen a hazaiak léptek fel támadólag, és többször Radnai kapus bravúrjaira volt szükség, hogy gól nélkül teljen el az első félidő. Szünet után egy kontratámadást követően született meg az első fűzfői gól, majd utána a tópartiak még büntetőből sem találtak a kapuba, mert Hoffer jobb sarok felé helyezett lövését Radnai hárította. Végül egy szépségdíjas távoli szabadrúgásból növelte előnyét a fűzfői csapat, így kialakítva a végeredményt. Ezzel a vereséggel nyolc mérkőzéses győzelmi sorozata szakadt meg a balatonalmádiaknak, akik ezen a napon képtelenek voltak Radnai kapuját bevenni.

Jók: a hazai csapat küzdeni tudásáért, ill. Radnai (a mezőny legjobbja), Reznyák, Szabó P., Auerbach.

Tudósított: Jandrasics Gábor

Sümeg VSE–Tihanyi FC 0–0

Sümeg, 100 néző. Jv.: Gáspár A. Sümeg VSE: Kovács R. – Kulman Gy., Bencze, Ghiczy (Horváth G.), Bujtor, Kulman B., Rédei, Mayer (Horváth R.), Görhes, Papp L., Mórocz. Edző: Lázár Szilveszter.

Tihanyi FC: Sárdi – Dévényi, Nemes G., Kovács Á. (Leveles), Horváth Be., Horváth Á., Siliga (Vizkelety), Király, Slemmer, Nemes Á., Klauz. Edző: Lukács István.

Korrekt játékvezetés mellett, jó iramú, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. Az első játékrészben kiegyenlített játék folyt, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A második félidőben a vendégek többet birtokolták a labdát, mindkét oldalon kimaradt ziccerek. A sümegiek betartották a taktikai utasításokat, a tihanyiak sportszerűen küzdöttek és fegyelmezetten játszottak. Reális a döntetlen.

Jók: az egész csapat, a mezőny legjobbja, Kovács R., ill. senki.

Tudósított: Fazekas László.