kosárlabda

2021.03.05. 20:09

Pápai győzelem a bajnokaspiráns ellen

A Conoil Motax KC Pápa remek védekezésének köszönhetően megérdemelten győzte le a kosárlabda NB I/B Zöld csoportjának bajnoki címére hajtó Óbudai Kaszások együttesét.

Rónai Tamás

A pápaiak fontos sikert arattak Fotó: Penovác Károly/Napló

Fotó: Fotó: Penovác Károly Veszprém Megyei Napló

Pápa–Óbudai Kaszások 88-66 (26-15, 16-13, 24-21, 22-17)

Pápa, zárt kapus mérkőzés. V.: Tóth, Esztergályos, Kéri. Conoil Motax KC Pápa: Sonyák 15/3, Hódi 10/6, Koma 15/3, Murai 22/3, Erdei 11/3. Csere: Horváth A. 11/9, Németh G., Kasza 2, Kocsis 2, Kovács B. Edző: Kálmán László.

Óbudai Kaszások: Jovanovic 3/3, Vas-Teplán 5/3, Vámos 17/9, Varga D. 8, Horváth M. 3. Csere: Puszta 8/6, Vígh 6, Kovács B. 13/3, Konta 3/3, Hegedűs, Bea, Safranka. Edző: Armaghani Saed.

A tabella harmadik helyén álló vendégek kezdték jobban a 21. fordulóból elhalasztott összecsapást (8-10). A negyed második felére összeállt a pápaiak védekezése, a támadójátéknál pedig szinte hiba nélkül céloztak Kálmán László fiai. Murai és Sonyák szorgalmasan gyűjtögette a pontokat, miközben Hódi és Koma is triplával jelentkezett, így a játékrész végére tíz pont fölé nőtt a különbség (26-15).

A második tíz percben is folytatta remek védekezését a bakonyi együttes, a vendégek nem találtak fogást ellenfelükön. Az óbudaiak kénytelen voltak a hárompontos vonalon kívülről célozni, de ezek a dobások sikertelennek bizonyultak (18. perc: 41-23). A nagyszünet előtt Horváth Márton kosaraival a fővárosiaknak sikerült némileg kozmetikázniuk az eredményen (42-28).

A pápaiak fontos sikert arattak

A harmadik negyed elején Puszta és Vámos vezetésével remek startot vettek az óbudaiak, akik négy perc alatt öt pontra dolgozták le hátrányukat (46-41). A fellángolás azonban nem tartott sokáig, és Murai kosaraival, valamint Erdei triplájával egy 10-0-s rohamot produkált a Motax Pápa (56-41). A játékrész végére megnyugtató előnnyel várhatták a záró etapot a hazaiak (66-49).

A bakonyi együttes az utolsó negyed elején tudtára adta a vendégeknek, hogy ma nincsenek győzelmi esélyeik (33. perc: 76-53).

A fővárosiak még próbálták kozmetikázni az eredményt, de a pápaiak már nem engedték közelebb a vendégeket, és biztos sikert arattak.