nagy szívvel küzdöttek

2021.03.01. 20:16

Továbbjutott a Veszprémi KKFT a Magyar Kupában

A legjobb nyolc közé jutott a férfi kézilabda Magyar Kupában a Veszprémi KKFT élvonalbeli alakulata, miután három góllal, 26-23-ra legyőzte a másodosztályú Budai Farkasok gárdáját.

Farkasok–VKKFT 23-26 (16-12)

Budapest, zárt kapus mérkőzés. V.: Réti, Szedmák. Budai Farkasok: Tóth N. – Csapó, Nagy-Jávori, Orbán 1, Kecskeméti 1, Benmiloud 3, Farkas, Valler 2, Korsós 1, Boros 4, Németh A. 2, Szövérdffy 1, Rédai 3, Menyhárt 5 (2). Edző: Koi Endre.

Veszprémi KKFT: Borbély, Miklós – Tóth P. 2, Szeitl L. 1, Szakály, Somogyi 1, Szmetán P. 1, Hári 2, Éles 7 (2), Fazekas 6, Kristóf 4, Seregi 1, Tóth M., Bugyáki, Tóth A. 1, Vajda. Edző: Tombor Csaba.

Kiállítások: 14, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.

Nehezen lendültek játékba a csapatok, főleg a veszprémiek, az első negyedóra végén a házigazda 8-5-re vezetett. Kristóf és Éles hozta közelebb csapatát, ám ezután a házigazdák pillanatai következtek. Tombor edző 13-9-nél kért időt, azonban nem használt a megbeszélés, tanítványai a félidőben négygólos hátrányban voltak.

Fordulás után 19-14-re elhúzott a budai csapat, azonban nagy szívvel küzdöttek a veszprémiek, és mindent megtettek az egyenlítésért.

A hajrához érve érezhetően sikerült megtörni a Farkasokat (21-21), és Éles góljaival összejött a fordítás is. Pillanatok alatt háromra nőtt az előny, és innen már biztos volt a siker.