Felemás kézis hétvége

2021.05.25. 20:42

A veszprémiek átlövője, Lukács Péter tíz gólig jutott

A BFKA-Veszprém továbbra is versenyben van az első helyért a férfikézilabda NB I/B-s bajnokságban. A listavezető NEKA pedig éppen Balatonfüreden tudott nyerni.

A piros mezes Veszprém magabiztosan nyert hazai pályán

Fotó: Balogh Ákos/Napló

BFKA-Balatonfüred–NEKA 27-34 (16-17)

Balatonfüred, 80 néző. V.: Asztalos, Szalay. BFKA-Balatonfüred: Gátvölgyi, Lakatos (kapusok), Jánosi 3, Szmetán M. 3, Mellák 1, Valler 1, Klucsik 2, Gálfi, Brandt 1, Ág 2, Hegyi, Frauenberger, Hutvágner 3, Draskovics 7, Határ 3, Kovács B. 1. Edző: Kis Ákos.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1.

Villámrajtot vett a listavezető NEKA, amely az 5. percben már 6-2-re vezetett. Kis edző időt kért, próbálta rendezni a sorokat, és a vendégek két kiállítása után sikerült 7-8-ra felzárkózni. A Füred igyekezett tartani a tempót, ám a NEKA gyors akciókkal 14-11-re ismét elhúzott. A félidő végéig egy gólra zárkóztak fel a balatoniak (16-17).

Két vendéggóllal indult a második felvonás, azonban a 38. percben ismét szoros volt (20-21). Klucsik kiállítása után meglódultak a bogláriak és zsinórban lőtt négy góllal 26-21-os előnyre tettek szert. Szmetán szépített, de újabb 4-1-es szériával már 23-30-ra vezetett a NEKA. Próbált visszakapaszkodni a hazai alakulat (25-30), ám ezen a napon ennél többre nem futotta az erejéből.

A piros mezes Veszprém magabiztosan nyert hazai pályán Fotó: Balogh Ákos/Napló

BFKA-Veszprém–Tatai AC 37-26 (18-15)

Veszprém, 80 néző. V.: Csányi, Drinóczi. BFKA-Veszprém: Nánási, Mikler (kapusok), Szűcs 4, Lukács 10 (2), Markovics 1, Nkousa, Pergel 5, Dörnyei 3, Csányi 4, Tóth I. 2, Sisa 3, Bene, Horváth M., Dobi 1, Khalil 4. Edző: Velky Péter, Momir Ilics.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.

Szorosan indult az össze­csapás, a Veszprém ugyan többször vezetett, ám az egy-két gólos előnyt rendre ledolgozta a Tata (3-2, 5-5, 9-9). A félidő utolsó tíz percéhez érve, kihasználva a vendégek hibáit, 14-10-re ellépett a vendéglátó. A játékrész végén is a Veszprém vonulhatott nyugodtabban az öltözőbe (18-15).

A térfélcserét követően a 35. percben kialakult az eddigi legnagyobb különbség (21-16), majd kisebb hullámvölgy után a nagyszerű napot kifogó Lukács vezérletével növelte a differenciát a házigazda (26-18).

A hajrához érve már 30-20 állt a kijelzőn, és a két pont sorsa ezzel eldőlt. A hátralévő időben is a hazaiak akarata érvényesült, akik magabiztos győzelmet könyvelhettek el és továbbra is versenyben vannak az első helyért.