Két forduló maradt hátra

2021.05.03. 21:38

Nőtt az FC Ajka hátránya a negyedik helyen álló Pécsi MFC mögött

Két fordulóval a szezon vége előtt továbbra is nyílt a bajnoki címért folytatott küzdelem a labdarúgó NB II-ben. Az ajkaiak viszont távolabb kerültek a negyedik hely megkaparintásától.

Az ajkaiak gyorsan egyenlítettek a Soroksár ellen, de a győzelem elmaradt

Fotó: Pesthy Márton/Napló

A honi labdarúgó második vonal 36., hétvégi fordulójában az ajkaiak 1-1-es döntetlent játszottak hazai pályán a Soroksárral. A lelátóra hosszú hónapok után visszatérő nézők egy jó iramú, színvonalas, sok helyzetet hozó összecsapást láthattak. Mindkét együttes megszerezhette volna a győztes gólt, éppen ezért igazságosnak mondható a végeredmény.

– Nem kezdtünk jól, de a kapott gól után átvettük a játék irányítását. Sok helyzetet dolgoztunk ki, és egyet ki is tudtunk használni. A második félidőben mindkét csapatnak voltak lehetőségei, nagy iramú mérkőzésen reális eredmény született – erősítette meg a látottakat meccs utáni nyilatkozatában Kis Károly, az FC Ajka szakvezetője.

Az ajkaiak gyorsan egyenlítettek a Soroksár ellen, de a győzelem elmaradt Fotó: Pesthy Márton/Napló

A játéknapon az első három helyezett nyerni tudott, azaz továbbra sem dőlt el a bajnoki cím sorsa. A kieső csapatok listája viszont véglegesnek tűnik, a biztosan utolsó DEAC mellett nagy valószínűséggel a Kaposvár és a Kazincbarcika búcsúzik idén az osztálytól. Mindkét gárdának csupán hajszálnyi esélye maradt az előrelépésre az utolsó két körben. A 36. forduló eredményei: DVSC–Csákvár 4-2, Kaposvár–Pécs 1-3, Budaörs–Szentlőrinc 1-0, Siófok–Békéscsaba 1-0, Szolnok–Kazincbarcika 1-1, Szeged-Csanád–Nyíregyháza 3-1, Vasas–Dorog 3-0, Haladás–DEAC 2-2, Gyirmót–ETO FC Győr 2-1.