Több mint félszáz várpalotai gól

2021.10.27. 12:09

Hatodik bajnokiját is megnyerte az éllovas Veszprém Pannon SE a hölgyeknél

A KK Ajka 10 góllal nyerte meg a hibátlan csapatok Veszprém megyei derbijét a férfi kézilabda NB II-ben. A várpalotaiak elképesztő fölénnyel diadalmaskodtak, a fürediek és az alsóörsiek vereséget szenvedtek. A nőknél az éllovas Veszprém nem adott esélyt a Tapolcának, sajnos a Bük sem a Nemesvámosnak. Az Ajka a második sikerét aratta.

Férfiak

KK Ajka-VKKFT U23 34-24 (19-10)

Ajka, 100 néző. V.: Bán-Farkas, Miksó. A legeredményesebb játékosok: John 9, Bonyhádi 6, ill. Farkas 5 (2), Szatmári és Csizmazia 4-4.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3.

A pontot sem vesztő csapatok mérkőzésén a tizenötödik percig kiegyenlített küzdelmet láthattak a nézők (7-7). A játékrész második felében az ajkaiak védekezése feljavult, a kapuban Baracskai „lehúzta a rolót”, elöl pedig John és Bonyhádi vezérletével kilencre nőtt a hazai előny a bátortalanul játszó veszprémiekkel szemben. A térfélcserét követően sem változott a játék képe, a hazaiak tartották 9-10 gólos előnyüket, sőt a 41. percben már tucatnyi lett a különbség (25-13). Az ajkaiak kiélvezték a mérkőzés minden percét, szebbnél szebb gólokkal örvendeztették meg szurkolóikat. Az utolsó tíz percben a vendégek még kozmetikáztak az eredményen, de a hazaiak győzelme ilyen arányban is teljesen megérdemelt. Tudósított: Galler Roland.

Alsóörsi SE–Szombathely 28-34 (13-18)

Alsóörs, 30 néző. V.: Szászfai, Tasnádi. A hazaiak legjobb lövői: Tárkányi 8 (3), Székely 7. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1.

Lipót–BFKA-B.-füred U23 32-28 (18-17)

Lipót, 50 néző. V.: Rácz, Takács. A vendégek legeredményesebb játékosa: Hermann 6 (2). Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2.

VBSK-Ács 52-18 (28-9)

Várpalota, 100 néző. V.: Szászfai, Tasnádi. A hazaiak legjobb lövői: Fülöp és Tolnai 7-7, Fenyvesi 6. Kiállítások: 0, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3.

A bajnokság állása: 1. KK Ajka (öt meccs után) 10 pont, 2. VKKFT U23 (6) 10, ...4. VBSK (5) 6, ...8. BFKA-Balatonfüred U23 (5) 4, ...10. Alsóörs (5) 2.

Németh Kriszta (középen) ötször volt eredményes, a Veszprém PSE simán nyert a Tapolca ellen Fotó: Penovác Károly/Napló

Nők

KK Ajka–Mosonmagyaróvár U22 26-24 (9-10)

Ajka, 100 néző. V.: Gajdán, Imre. A hazaiak legeredményesebbjei: Rózsás 12 (1), György 4. Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Hetesek: 3/2, ill. 5/4.

Büki TK–Nemesvámos 31-19 (13-11)

Bük, 100 néző. V.: Gilitsch, Székely. A vendégek legjobb lövői: Balogh 9, Gál 6.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5.

Veszprém-RKC Tapolca 29-17 (13-6)

Veszprém, 50 néző. V.: Buchesz, Czenki. A legeredményesebb játékosok: Ács 11 (4), Németh 5, ill. Bozsok 8 (2), Pete 4. Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hetesek: 5/4, ill. 6/4.

A bajnokság állása: 1. Veszprém PSE (6) 12, 2. Bük (5) 8, ...7. BDSE Nemesvámos (5) 5, ...9. KK Ajka (5) 5, ...11. Tapolca (5) 2.