Gyengén ment a védekezés

2021.12.06. 18:46

Az NKA Pécs otthonában maradtak alul a veszprémi kosárlabdázók

Küzdelmes mérkőzésen maradt alul a Veszprém Kosárlabda Klub, amely a NKA Pécs otthonában szenvedett 78-70-es vereséget.

A Veszprém KK (a labdával Glatz Soma) nyolcpontos vereséget szenvedett

Forrás: Penovác Károly/Napló

NKA Pécs–Veszprém 78-70 (17-16, 28-16, 12-19, 21-19)

Pécs. V.: Szalai, Benedek, Földesi. NKA Pécs: Meszlényi 9/6, Rátvay 19, Bíró 8/3, Benke 9/3, Djordjevic 13/3. Csere: Váits 7/3, Kocsis 8, Kollár, Scherer 3/3, Lados 2, Herger. Edző: Ivica Mavrenski.

Veszprémi Kosárlabda Klub: Madár 27/21, Tóth 6, Szabó 9/3, Dukic 9/6, Glatz 2. Csere: Horváth 10/6, Dancsecs 7/6, Birkás. Edző: Martin Blaho.

A hatodik helyezett Pécs otthonában Madár hármasával szerzett vezetést a Veszprém, de a 4. perchez érve már a hazaiaknál volt az előny (8-5). Sajnos nem védekezett elég szigorúan a VKK, és a dobások pontosságával is gondok akadtak, így a 10. perchez érve már 17-12-re vezetett a NKA. A negyed végén Madár és Glatz büntetőivel zárkózott a Veszprém (17-16).

A második felvonás 8-0-s hazai rohanással indult (25-16), s ezért időt kért Martin Blaho. A rövid tanácskozás sem igazán segített tanítványain, akik többször megközelítették öt pontra a vendéglátót, de a pécsieknél mindig akadt valaki, aki ilyenkor lendített egyet a szekéren (29-22).

A VKK 29-24 után megint lestoppolt, és 37-24-es hátrányt szedett össze. Dukic hármasa kellett, mint egy falat kenyér, azonban a túloldalon Benke is triplával válaszolt. A félidő végére Madár hármasával csökkent egy kicsit a különbség (45-32).

A harmadik játékrészben megkezdte a felzárkózást a Veszprém. Egyre jobban védekezett a vendégegyüttes, és hol Madár, hol Horváth Ákos, hol Dancsecs talált be távolról. A 30. perchez érve 54-51-re alakult az állás, azonban Meszlényi gyorsan szerzett három pontot, és 57-51-gyel indulhatott az utolsó negyed.

Horváth Ákos középtávolija vezette fel az utolsó etapot, majd Tóth hintett egy közelit, és ezzel új mérkőzés kezdődhetett volna (57-55). Sajnos azonban nem tudott új lendületet venni a VKK, és a 38. perchez érve már 71-60-at mutatott a kijelző. Dancsecs triplájával zárkózott a VKK, és Madár triplája után már csak hat volt közte (76-70). Vészesen fogyott az idő, s az utolsó percben hiába próbált meg mindent a Veszprém, nem tudta utolérni riválisát.

Martin Blaho: – Az első félidőben agresszíven, keményen játszottak a vendéglátók, mi ebben elmaradtunk tőlük. A nagyszünetben próbáltunk ezen változtatni, ami egy ideig sikerült is, a harmadik negyedben kifejezetten jól játszottunk. Sajnos túl sok üres triplát hibáztunk el.