A végére elfogyott a pápai csapat ereje

2022.01.06. 15:04

Az első negyedet megnyerték a vendégek, a folytatásban a Vasas Akadémia bizonyult jobbnak

Vereséggel kezdte a 2022-es esztendőt a kosárlabda NB I/B piros csoportjában a betegségektől és sérülésektől tizedelt Conoil Pápa KC, mely 25 ponttal maradt alul a Vasas Akadémia otthonában. A pápaiak vasárnap hazai pályán a Salgótarján ellen javíthatnak.

Napló

A fekete mezes Pápa KC elfáradt a hajrára

Forrás: MKOSz

Az év első tétmeccsén Erdei Márk, Németh Gábor, Hódi Patrik, Németh András és Kasza Krisztián játékára sem számíthatott Vajda-edző, a rövid kispad az első negyedben egyáltalán nem látszott meg a pápaiak játékán. 4-4 után egy 7-0-s futással elléptek a vendégek, Murai pontjaival pedig az első szünetig sikerült is őrizni a magabiztos előnyt (10.perc 10-18).

A második etap elején három triplával hamar eltűntette a különbséget a Vasas, mely Medve Máté sorozatban dobott 11 egységével a félidőben már négy ponttal vezetett (32-28). Nagyszünet után 8-0-val kezdett a fővárosi együttes, így tíz pont fölé kúszott a különbség.

Sok pápai kísérlet maradt ki, kintről és ziccerből sem sikerült faragni a hátrányból, a játékrészt Horváth hármasa zárta le, harminc perc játék után 52-42 állt az eredményjelzőn.
Az utolsó tíz percben egyre jobban lehetett látni a fáradtságot a Pápán, ami miatt sok technikai hiba csúszott be és egy újabb hazai 8-0-val eldőlt a mérkőzés. A 77-52-es végeredményt Kódor zsákolása állította be.

Vajda Balázs: – Az első félidőben a sok hiányzó ellenére is szépen tartottuk magukat, a negyedik negyedre sajnos elfáradtunk, ez látszik is az eredményen, de dolgozunk tovább és a nagyon fontos vasárnapi mérkőzésre készülünk.

A pápaiak a Salgótarján elleni mérkőzést január 9-én vasárnap 18 órai kezdéssel játsszák.

Vasas Akadémia–Conoil Pápa KC 77-52 (10-18, 22-10, 20-14, 25-10) Budapest, Sport 11 Sportcentrum. V.: Varga, Vadász, Polonkai. Vasas Akadémia: Farkas 11/9, Medve 16/9, Radics 16, Bagó 6, Kerkai 4. Cserék: Lakatos 2, Sólyom 7/3, Andrássy 8, Kelemen 5/3, Kódor 2. Edző: Evangelos Ziagkos. Conoil Pápa KC: Murai 12/3, Sonyák 9/3, Koma 14, Lintner 8/6, Varga 3/3. Cserék: Horváth 6/6, Kocsis, Szabó, Kovács, Parcsami. Edző: dr. Vajda Balázs.