Tét nélküli találkozón

2022.01.20. 19:44

Szoros vereség a Liga-kupában

A fiatalokkal felálló Fejér-B.Á.L. Veszprém szoros mérkőzésen szenvedett vereséget a jó erőkből álló Budakalász ellen a férfi kézilabda Liga-kupában.

Veszprém–Budakalász 22-24 (8-11)

Veszprém, 100 néző. V.: Asztalos, Szalay. Fejér-B.Á.L. Veszprém: Miklós, Kaiser (kapusok) – Szmetán P. 4, Éles B. 3 (3), Fercsik 2, Kristóf 2, Tóth J. 1, Széles 3, Vajda H. 2, Szatmári B. 1, Farkas 4 (2), Fazekas. Edző: Tombor Csaba.

Budakalász: Váczi, Bíró (kapusok) – Kovács D., Tyiskov 2, Koncz 2 (1), Fórizs 3, Kiss B. 7, Holpert 3, Schmid, Varjú 2, Sinkovits 3, Maracskó 1, Dávid. Edző: Csoknyai István.

Kiállítások: 4, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 6/5, ill. 5/3.

Két veretlen alakulat mérte össze erejét a Liga-kupában. A találkozónak nem volt különösebb tétje, mert az eredménytől függetlenül mindkét gárda továbbjutott már. A veszprémieknél ezúttal is szerepet kaptak a fiatalok, mert a gárda meghatározó egyéniségeit ismét letarolta a koronavírus.

A Veszprém kezdte a gólgyártást (2-0), azonban a 12. perchez érve már egyenlő volt az állás (4-4). Gólra, gól volt a válasz, majd a vendégek egy 6-0-ás rohanással 11-6-ra elhúztak. Közel tíz percig nem tapsolhattunk hazai találatnak, ám végül három góllal zárkózott a Fejér-B.Á.L. (8-11).

Szünet után sem lankadt a veszprémi fiatalok lelkesedése és többször felzárkóztak egy gólra, sőt a 49. percben kezdődhetett minden elölről (16-16). A Budakalász egy 4-1-es  sorozattal fordult rá az utolsó percekre (54. perc: 7-21). Kristóf ugyan még igyekezett visszahozni a reményeket, azonban ezen a mérkőzésen már nem lehetett elvenni a győzelmet a Budakalásztól (22-24).

A veszprémiekre még két találkozó vár a Liga-kupa csoportkörében: előbb január 21-én, pénteken 15 órakor Budakalászon vendégeskednek, majd január 25-én, kedden 19 órakor az ETO-SZESE Győr otthonában játszanak.