Hazai siker az NB I-ben

2022.02.01. 18:02

A Budaörsnél volt jobb a VESC

Négyszettes győzelmet aratott a CoreComm-VESC a Budaörs felett. Az őszi vereség után nagyon szerettek volna visszavágni a veszprémiek, így végig nagyot küzdöttek a lányok, és 3:1-re megverték vendégüket a női röplabda NB I legutóbbi meccsnapján.

Günter-Nyitrai Krisztina

A veszprémiek (piros-feketében) négyszettes győzelmet arattak hazai pályán

Forrás: Balogh Ákos/Napló

VESC–Budaörs 3:1 (24, -21, 22, 20)

Veszprém, 50 néző. V.: Takács, Nagy. CoreComm-VESC: Pós 3, Miller 22, Miklós 10, Sherwin 11, Hajós 14, Bozsó 11. Csere: Tóth (liberó), Varga. Edző: Szokolikné Kalmár Judit.

Budaörsi DSE-Emericus: Jakab 5, Hernády 12, Pisák F. 17, Tóth 3, Horváth P. 17, Pisák L. 5. Csere: Futsek, Vincze 7, Horváth I. 1, Kiss. Edző: Ujvárosi Levente.

Az első szettet a vendégek indították jobban, és a második veszprémi időkérésig őrizni is tudták az előnyüket. Bozsó Blanka ásznyitása és Line Miller pontjanak köszönhetően utolérte ellenfelét a VESC, és hiába jutott játszmalabdához a BDSE, a szettet a hazaiak nyerték (25:24).

A térfélcsere után a budaörsiek játéka feljavult, hiába volt Miklós Roxána remek pontgyűjtése, a végén Ujvárosi Levente tanítványai örülhettek (21:25).

Idegesen kezdtek a bakonyiak a következő játékrészben, csak 10:10-nél érték utol a vendégeket, majd elléptek öt ponttal és behúzták a harmadik etapot (25:22).

A fordulás után a folytatásban Morgan Sherwin pontja és Liene Miller ásza megalapozta a vendéglátók teljesen megérdemelt győzelmét (25:20).