Éllovast győztek le

2022.02.22. 19:28

A Veszprém sikert aratott a Farkasok csapata ellen

A Balaton-felvidéki Kézilabda Akadémia mindkét alakulata győztesen hagyta el a pályát a legutóbbi fordulóban a férfi kézilabda NB I/B-ben.

BFKA-B.füred–Pécsi VSE 33-27 (15-11)

Balatonfüred, 50 néző. V.: Héjja, Kónya. BFKA-Balatonfüred: Ágoston – Jánosi 3, Szmetán M. 12 (6), Mellák 1, Valler 2, Klucsik 4, Gálfi 3, Hegyi 1, Kepess 2, Hutvágner Á. 2, Határ 3, Tormás-Nemeshalmi. Edző: Kis Ákos.

Kiállítások: 10, ill. 16 perc.

Hétméteresek: 6/6, ill. 1/0.

Az első percek tapogatódzó játéka után (3-3) egy 7-0-s szériával 10-3-ra elhúzott a Balatonfüred. Szmetán ellenállhatatlanul kézilabdázott, egymás után szórta a gólokat. Tormás-Nemeshalmi kiállítása után több mint tizenkét perc után talált be a rivális, és zsinórban három gólt lőve felzárkózott 10-6-ra.

Rengeteg kiállítást osztottak ki a játékvezetők, töredezett volt a játék.

A szünet után két gyors góllal szépített a Pécs (15-13), majd Tormás-Nemeshalmi harmadik kétperces büntetése után 20-19-re felzárkóztak a Baranya megyeiek.

A balatoniak keze azonban nem remegett meg, remek akciókkal 23-19-re ismét meglépett. A hajrában már kéz- ben tartotta a találkozót a Füred, és végül biztos sikert aratott.

BFKA Veszprém–Budai Farkasok 34-29 (19-14)

Veszprém, 120 néző. V.: Haskó, Natkai. Balaton-felvidéki Kézilabda Akadémia-Veszprém: Mikler, Oláh (kapusok), Szűcs, Markovics 3 (2), Bakos 1, Pergel 11, Szabó T. 2, Almásy 1, Csányi 2, Nagy Á. 1, Tóth I. 2, Bene, Lukács 10 (1), Horváth M. 1. Edző: Dinko Dankovic.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5.

Szorosan alakult a találkozó első fele, hiszen nem tudta lerázni listavezető ellenfelét a Veszprém (14. perc: 6-6). Aztán emberelőnybe kerültek a házigazdák, s ezt kihasználva, remek szériát produkálva 10-6-ra alakították az állást. Jól küzdött a Farkasok gárdája is, 11-9-re felzárkózott. A játékrész végén azonban a kiválóan kézilabdázó Pergel és Csányi góljaival 19-14-gyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második felvonás elején közelebb zárkózott a vendégegyüttes (22-20), időt is kértek a veszprémiek, azonban továbbra sem változott a játék képe, minden labdá- ért nagy volt a küzdelem (25-25).

A meccs hajrájában aztán a tarthatatlan Pergel és Lukács vezérletével, egy 7-2-es szériával eldöntötte a mérkőzést és a két pont sorsát a veszprémi csapat.