Kosárlabda

2022.05.12. 22:57

A nyolcadik hely lehet a realitás

A kulcsembereit nélkülöző Veszprém Kosárlabda Klub 115-85-re kikapott a férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjának hetedik helyért zajló rájátszásában a TF-Budapest otthonában.

A veszprémiek légiósa, Glogovac nagyon jól játszott Fotó: MKOSZ

TF-BP–Veszprém KK 115-85 (30-24, 30-28, 31-17, 24-16)
Budapest. V.: Hervay, Kapusi, Gruber. TF: Oroszi 14/9, Szántó 10, Tichov 21/9, Peringer 13, Simon 6/6. Csere: Szűcs 11/9, Gémes 6/6, Korompai 9/9, Magda 2, Béres, Nagy 17/6, Tóth 6. Edző: Beák Gábor Veszprém KK: Füzi 12/6, Dancsecs 16/3, Glogovac 31/6, Szeifert 12/6, Birkás 14/6. Csere: Végh, Osztoics. Edző: Zeljko Lukajic.
A fővárosban rendezett mérkőzés előtt továbbra sem állt Lukajic edző rendelkezésére a veszprémiek combsérülést szenvedett irányítója, Szabó Péter, ráadásul hét közben Horváth Ákos is nagyon súlyosan megsérült: eltörött a bokája.
A tartalékos Veszprém jól kezdte a találkozót, pontosabban jól tartotta magát az első negyedben, a 6. percben 16-16- ra állt a meccs. Ezt követően meglódult a hazai alakulat (29-20), azonban Dancsecs és Glogovac a negyed végéig faragott a hátrányon. Pontos távoli dobásokkal 38-28-ra elhúzott a TF, majd Glogovac és Szeifert remek tripláival 38-34-re feljöttek a vendégek. Nem volt meglepő, hogy időt kértek a hazaiak, ám az elszánt veszprémi kosarasokat ekkor még nem lehetett lerázni (42-40). Ugyanakkor a játékrész végére elfogyott a vendégek szuflája, 60-52-vel vonultak pihenőre a csapatok.
Sajnos a harmadik etap már egyértelműen a TF fölényét hozta, a szellős bakonyi védekezést könnyedén játszották át a hazaiak, aminek eredményeképpen előbb 75-60-ra, aztán 79-66-ra is vezettek. Hiába kért időt Lukajic edző, veszprémi részről túl sok volt a ki nem kényszerített hiba, az eladott labda, az elsietett akció. A negyed végén 91-69 állt a kijelzőn.
Az utolsó felvonásban sem változott a játék képe, a tartalékos Veszprém igyekezett, azonban ennél többre most nem telt erejéből. A végére nagyarányú vereséget mutatott az eredményjelző: 115-85, így pedig a nyolcadik hely megszerzése lehet a reális cél a Veszprém Kosárlabda Klub számára.
Zeljko Lukajic: – A TF játszotta a saját játékát: futott és rohant. A második félidőre elfáradtunk, de a védekezésünk végig hagyott kívánnivalót maga után. Készülünk a pénteki második mérkőzésre.