Az SVSE sikerei

2023.07.17. 08:25

Atlétika: Finnországtól Szolnokig

Finnországban, Olaszországban és Szolnokon versenyeztek a veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) atlétái a közelmúltban.

Felber Farkas Ákos 110 méteres gátfutásban bajnoki címet ünnepelhetett

Forrás: SVSE

Közülük Varga Gréta Barbara U23-as Európa-bajnokságon szerepelt a finnországi Espooban. Az SVSE fiatal kiválósága 3000 méteres akadályfutásban szezonbeli legjobb eredményét (10:18.73) érte el, amellyel előfutamában a kilencedik helyen végzett.

Olaszországban, Lignanoban versenyzett Szögi István Dániel és Kiss Gergő Xavér. Előbbi 1500 méteres síkfutásban új egyéni csúcsot ért el, 3:36.67-es időeredménnyel a hetedik helyet szerezte meg. Kiss 800 méteren lett hetedik, 1:48.22-es időt futott.

Szolnok adott otthont az U20-as atlétikai magyar bajnokságnak, amelyen az SVSE sportolói két érmet szereztek. Felber Farkas Ákos 110 méteres gátfutásban bajnoki címet ünnepelhetett, Kubasi János 400 méteres síkfutásban a dobogó második fokára lépett.

Felber az előfutamából az első helyen jutott tovább 14.39-cel, majd a döntőt 14.23-as egyéni csúccsal nyerte meg. Az atléta rajthoz állt 200 méteren is, ahol 23.35-tel zárt. Kubasi szintén egyéni csúcsot ért el, 47.85-ös idővel lett második 400 méteren.

Kovács Noémi 400 méteren 62.26-os idővel a kilencedik helyen ért célba. Kovács Dóra 100 és 200 méteren versenyzett, a rövidebb számban 13.52-vel, míg a hosszabbon 27.60-al zárt.