Utánpótlásliga

2023.07.31. 12:31

Egyéni csúcsokból ezúttal sem volt hiány

Tatabányán rendezték az Utánpótlás Liga 3. fordulóját, ahol a veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái is rajthoz álltak.

Veol.hu

Felber Kata Zselyke, Schofhauser Debóra, Kovács Botond és Babics Marcell

Fotó: SVSE

Az első versenynapon Felber Farkas Ákos kezdte a szereplést, aki 110 m gátfutásban megjavítva korábbi csúcsát, 14.14-gyel az első helyen ért a célba. A nők 100 méteres versenyszámában Schofhauser Debóra 13.25-tel zárt a 9. helyen. Felber Kata Zselyke először állt rajthoz 1500 méter síkfutásban és 4:58.06-tal elsőként haladt át a célvonalon. A napot Kubasi János és Babics Marcell fejezték be a 400 méteres távon. Mindketten új egyénit állítottak be. János 47.50-nel az első helyet szerezte meg, míg Marci hetedik lett 51.76-al.

Vasárnap Debóra 200 méter síkfutásban versenyzett, ahol 27.61-gyel zárt. A nap leghosszabb futószámában, 3000 méter akadályfutásban mérettette meg magát Kovács Botond, és végül 11:09.98-as egyénit ért el. A veszprémiek a kétkörös versenyszámmal zárták a napot. A férfiaknál Marci 1:56.75-tel (egyéni) a 3. helyen végzett, míg a nőknél Zselyke 2:19.28-cal a második lett.