Kézilabda NBI/B

2023.10.03. 13:19

Háromból három siker

A kézilabda NB I/B-ben szereplő három Veszprém vármegyei együttes könnyedén vette a legutóbbi bajnoki fordulót. A veszprémi csapatok hazai pályán, az Ajka pedig az ország keleti részében, Ózdon aratott nagy sikert.

Ezúttal mindenki begyűjtötte a pontokat

Forrás: Archív fotó: Gyarmati László

BFKA Veszprém U21 – Kecskemét 29-25 (12-12)
Veszprém, 150 néző. V.: Garai, Varasdi
BFKA Veszprém U21: Tóth, Győri, Reidmár (kapusok), Décsi, Jajic 1, Czabula 7 (3), Füry 1, Szabó 5, Janowsky 1, Varga, Végh 1, Bőti 2, Balogh 1, Bene 2, Barna 7 (1), Sisa 1. Edző: Dinko Dankovic

Kecskemét: Szikora, Markóczy (kapusok), Horváth A. 3, Bodnár 2 (2). Tóth 4, Csuzi, Papp, Horváth B. 7, Kiss, Szeverényi 1, Forgács 1, Paizs 1, Lukács, Gárgyán 2, Hunyadi 4, Deák. Edző: Tóth Norbert.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2.

Már az első perctől kiélezett csata zajlott a pályán. Egyik együttes sem tudott tetemesebb előnyt kiharcolni a másikkal szemben. Czabula az első játékrészben öt gólt szerzett, és 12-12-vel mehettek pihenőre a csapatok. A pihenőt követően a vendégek voltak az akaratosabbak, és a 42. percre két gólos előnyt harcoltak ki (18-20). Egy veszprémi időkérést követően felzárkózott a Veszprém, és az 50. minutumban át is vette a vezetést (23-22). A hajrára kanyarodva Barna János és Czabula góljaival biztosította be a győzelmét a BFKA-Veszprém.

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 – Rákosmente 30-22 (14-11)
Veszprém, 100 néző. V.: Paska, Vastag.
Fejér-B.Á.L. Veszprém U21: Nagy-Gáspár, Kaiser (kapusok), Éles, Preszter 4, Farkas 3, Fercsik 2, Szucsik 1, Fazekas M. 4, Ruzsányi, Pintér 7 (3), Majczán 7, Rubos 1, Török-Vida, Szatmári B. 1, Szatmári S., Ihász. Edző: Kovács György.
Rákosmente: Misinszki, Andorka (kapusok), Bak 1, Edényi 2, Nagy, Varga 1, Bécsi, Fekete 3, Házi 4, Fidel, Bóka, Török 4, Mándy, Horváth, Hrabák 5 (2), Szamos 2. Edző: Őze Beáta.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2.

Jobban rajtolt a Fejér-B.Á.L. és a 7. percben már 4-2 szerepelt az eredményjelzőn. A folytatásban a vendégek Szamos és Hrabák találatának köszönhetően feljöttek, de továbbra a hazaiak diktálták a tempót. 15. perc, 8-5. Az első játékrész végén a hazaiak hat góllal is vezettek, azonban a Rákosmente lefaragta a hátrányát három gólra a félidőre. A második játékrészben kétség sem férhetett a veszprémi dominanciához, amivel nem tudott megbirkózni a vendég alakulat. 50. perc, 26-20. A hajrában nem változott a játék képe, és végül Kovács György csapata nyolc gólos győzelmet ünnepelhetett.

Ózd-KK Ajka 19-30 (11-11)

Ózd, 200 néző. V.: Sándor, Szabó.

Ózd: Nagy, Moscoso, Konyicsák 1 (kapusok), Kovácsevics 1, Rozner 8 (4), Kovács, Csépányi 1, Péter, Bárdos, Skoda, Kecskés, Zelei, Tóth I. 4, Tóth M. 2, Molnár 2, Kiss. Edző: Kocsis Csaba.

Ajka: Tatai, Baracskai 1(kapusok), Kovács 1, Jávor 2, Tóth 5, Gyene 6, Nagy, John 3, Dobos 4, Forgács 2, Zsáki, Horváth 4, Perczel 2. Edző: Velky Péter.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1.

Hosszú utazást követően lépett pályára Velky Péter gárdája, akik fegyelmezetten kezdtek és nem engedték, hogy a hazaiak nagyobb előnyt szerezzenek a találkozó elején. A félidő közepéig fej fej mellett haladtak a csapatok, amikor is a vendégek két gólos előnyt szeretek (5-7). Ezután állandósult az 1-2 gólos ajkai előny, de a szünet előtt jó hajrát nyitó ózdiak egalizálták az eredményt. A pihenő után ismét a vendégek percei következtek, Tóth és Gyene góljai után a játékrész közepén 16-22-es állás szerepelt a táblán. Az ózdi edző időt kért, ami után a hazaiak létszámfölényes helyzetben próbáltak támadni, de ezt jól használta ki a KK Ajka és könnyű gólokkal növelte a különbséget (17-25). A vendégek kapusa, Baracskai is betalált, amivel megkoronázta teljesítményét. Az utolsó percekben az ajkaiak kiélvezték a sikert, szinte mindenki kivette a részét a góllövésből.