Kézilabda NB I/B

2023.11.28. 11:31

A BFKA nyerte a városi rangadót

A Fejér-B.Á.L. Veszprém korosztályos csapata nem bírt a BFKA Veszprémmel, és végül tízgólos vereséget szenvedett el. A KK Ajka fájó döntetlent játszott a Rákosmentével hazai pályán a kézilabda NB I/B legutóbbi fordulójában.

A BFKA tíz góllal győzött

Fotó: Nagy Lajos/Napló

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21–BFKA Veszprém U21 25-35 (13-19)

Veszprém, 200 néző. V.: Kovács, Mándli.

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21: Nagy-Gáspár, Kaiser (kapusok), Csizmadia, Éles 3, Preszter 2, Farkas 2, Fercsik 3, Gulyás 2 (2), Szucsik, Ruzsányi 2, Patonai 1, Rubos, Török-Vida 2, Szatmári B. 4, Szatmár S. 4. Edző: Kovács György.

BFKA Veszprém U21: Tóth, Győri, Reidmar (kapusok), Jajic 5, Czabula 2 (1), Füry, Szabó 1, Janowszky 4, Varga 2, Hoffmann 2, Végh 3, Bőti, Balogh 5, Viski, Barna 10, Sisa 1. Edző: Dinko Dankovic.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.

Remekül kezdett Dinko Dankovic együttese, a 3. percben már 0-3 állt az eredményjelzőn. A folytatásban többször is megközelítették a hazaiak egy gólra a „vendégeket”, de Barna Jánosék szépen kontrollálták a találkozót. 15. perc: 8-11. Az első játékrész hajrájában nagyobbra nyílt az olló, és a BFKA hatgólos előnnyel mehetett pihenőre (13-19). A második félidőben is a BFKA korosztályos csapata irányított, és a 41. minutumban Janowszky Botond tízre emelte a különbséget (26-16). A hajrában 12 góllal is vezettek Barnáék, azonban a végén tízzel nyertek.

KK Ajka-Rákosmente 24-24 (15-13)

Ajka, 120 néző. V.: Fekete, Hajdu.

KK Ajka: Tatai, Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Jávor 8, Tóth 4, Kovács 1, Gyene 3, Nagy, John, Dobos 1, Breuer 4, Ernei 1, Horváth 1. Edző: Velky Péter.

Rákosmente: Misinszki, Andorka (kapusok), Edényi 4, Hódi 3, Szabolcsi 2, Várszegi 1, Bécsi 3, Fekete, Török Á. Zs. 1 (1), Házi 4, Fidel, Török Á. I. 3, Mándy, Horváth, Hrabák 1, Szamos 2. Edző: Őze Beáta.

Kiállítások: 8, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1.

Az újonc vendégek ellen jól kezdett a hazai gárda, előbb 4-2-re, majd tíz perc után már 9-5-re vezetett Velky legénysége. A vendégek azonban rendezték soraikat és gyors indítások után könnyű gólokat szerezve egyenlítették ki az állást (10-10). Ezután felváltva vezettek a csapatok, de a szünet előtt az ajkaiaknak sikerült kétgólos előnyt szerezni. A második játékrész elején már háromgólos volt a különbség, de a lelkes vendég csapat ismét ledolgozta hátrányát, és a 40. percben 20-20-as állást mutatott a tábla. Szinte egymás hibáiból éltek a csapatok, egyik fél sem tudott megnyugtató előnyt kiharcolni, rengeteg technikai hiba miatt bosszankodhattak az edzők és a nézők (22-22). A hajrá ismét roppant izgalmassá vált, 24-24 után több mint két perce volt a feleknek, hogy eldöntsék a találkozót, de egyik csapat sem tudott élni a kínálkozó lehetőségekkel.