Az NB I/B-ben szereplő KK Ajka férficsapata a Cegléd ellen maradt alul, a női NB II-es együttest pedig a Győr tudta legyűrni. Vármegyénk többi csapata a hétvégén nem játszott.

Egy góllal maradt alul az Ajka női csapata Archív fotó: Gyarmati László

NB I/B:

KK Ajka–Cegléd 25-33 (12-18)

Ajka, 200 néző. V.: Hornyik, Zörgő.

Ajka: Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Goda, Jávor 8, Tóth 2 (1), Kovács, Gyene 7 (2), Nagy, John 3, Dobos 2, Breuer 1, Ernei 1, Zsáki, Horváth, Perczel 1.Edző: Velky Péter.

Cegléd: Tamási, Berki, Aleksza (kapusok), Juhász 5 (1), Markovics 3 (2), Kanyó 3, Panghy, Kállai 6, Ág 2, Nagy, Bartha 1, Spekhardt 3, Farkas 1, Határ 8, Seres 1. Edző: Nagy Károly.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3.

A tavalyi szezonban még az első osztályban vitézkedő Cegléd kezdte jobban a mérkőzést (1-4). A hazaiak próbálták rendezni soraikat, Jávor góljainak köszönhetően éledeztek a remények, de a vendégek tartották biztos előnyüket (7-11). Az ajkaiak védőfala sem zárt megfelelően, elöl pedig több technikai hiba is becsúszott a játékba, így a ceglédiek hatgólos előnnyel mehettek pihenőre.

A térfélcsere után a hazaiak kihasználták a vendégek hibáit, és Gyene góljaival három gólra felzárkóztak (15-18), de a sárga mezesek gyorsan reagáltak és visszaállították a hatgólos különbséget (16-22). Velky mester időkérése sem segített az ajkai csapaton, a kimaradt ziccereket és heteseket gólokkal büntette a ceglédi együttes (20-28). Az utolsó tíz perc már érdemi változást nem hozott, a hazaiak tisztességesen küzdöttek, de a rutinos és jó erőkből álló vendégek győzelme már nem forgott veszélyben.

NB II, női:

KK Ajka–VKL SE Győr 28-29 (13-19)

Ajka, 150 néző. V.: Kertész, Miháldinecz. A hazaiak legeredményesebb játékosai: Kondor Vivien 8, és Gaál Dorina 6.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 7/6.