nb I/b piros csoport

2017.10.16. 14:49

Szívüket-lelküket beleadták a sikerbe a veszprémi kosarasok

Zsinórban negyedik győzelmét szerezte meg a Hoya Pannon Egyetem Veszprém csapata a kosárlabda NB I/B piros csoportjában, így a Mérész-legénység továbbra is az előkelő második helyet foglalja el a tabellán.

Nagykőrös-Hoya Vp. 75:84 (18:21, 15:27, 22:13, 20:23)

Nagykőrös, 400 néző. Vezette: Vida, Nagy, Sentényi. Nagykőrösi Sólymok: Lakosa 23/6, Tóth 18, Fehér 10/6, Markovic 13/3, Candido 4. Csere: Molnár 5/3, Mácsai 2, Petrás, Kónya. Edző: Lakosa Zsolt.

Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Cook 25/12, Lógár 2, Kovács 12/3, Hegedűs 21/6, Körtélyesi 14. Csere: Pável 7/3, Schéda 3/3. Edző: Mérész Csaba.

Nehezen lendült játékba a Veszprém, a hosszú utazás mintha rányomta volna bélyegét a vendégek teljesítményére (6:6, 11:12). A negyed végére három pontos előnyt sikerült kiharcolnia a Hoyának. A második etapban már pontosabban, precízebben célzott a Veszprém és agresszív védekezésével állandóan hibára késztette a vendéglátókat. A szünetre tetemes előnyt szerzett a bakonyi csapat Hegedűs és Cook vezérletével (33:48).

A térfélcserét követően Lakosa, aki a nyáron Veszprémben kezdte meg a felkészülést, ám szakmai okok miatt végül távozott, kosaraival felzárkózott a Nagykőrös. Sőt többször tízen belülre került a hazai együttes a megtorpanó egyetemistákkal szemben (55:61). Az utolsó negyed izgalmasan kezdődött (59:61). Minden pontért, labdáért megküzdött a Veszprém, de Cook a lehető legjobbkor villant a hármas vonalról. Aztán Kovács is betalált kintről (70:77), és ez a különbség már megnyugtatta a veszprémieket. A hátralévő időben okosan tördelték a játékot és szoros, de megérdemelt sikert arattak a lelkes Nagykőrös ellen.

Mérész Csaba: – Az első félidőben nagy akarásról tettünk tanúbizonyságot. A hazaiak a harmadik negyedben minden mindegy alapon kezdtek el játszani, mi pedig hullámvölgybe kerültünk. Végül a hatalmas szívünknek is köszönhetjük a diadalt.