Kézilabda

2016.03.09. 09:33

Majdnem elkapta a Pápa a bajnokaspiránst

Megyei körkép - Felemásra sikeredett megyei csapataink produktuma az NB II-es kézilabda-bajnokság 14. fordulójában.

Keszthely-KK Ajka

23:33 (10:16)

Keszthely, 90 néző. V.: Lábadi, Szakatics.

Kiállítás: 8, ill. 10 perc.

Hétméteres: 2/1, ill. 3/2.

Nagyszerű ritmusban kezdte az ajkai csapat a mérkőzést, Horváth bravúrjainak is köszönhetően a 7. percben 5:1-re vezetett. A keszthelyiek gyors időkéréssel próbálták rendezni soraikat, de ez sem zavarta meg a fegyelmezetten játszó vendégeket (8:14). A határozottan és keményen védekező ajkaiak biztos előnnyel mehettek a pihenőre. A második játékrészt ott folytatták a vendégek, ahol az előzőt befejezték, így a 35. percben már nyolc gól volt a különbség (12:20). Poór Tamás jól forgatta csapatát (17:28), mindenki kivette részét a sikerből.

Legjobb dobók: Bajnóczi 9 (1), Erőss 6.

Tatabánya U23-BKSE II

26:22 (14:11)

Budaörs, 50 néző. V.: Buza, Cseszregi.

Jó mérkőzésen, végig nagyot harcolva játszottak a balatonfüredi fiatalok.

A BKSE legjobb dobói: Varga 8, Orbán 4.

A KK Ajka szombaton az őt üldöző és vele azonos pontszámmal álló Szentgotthárd otthonába látogat
Fotó: Penovác Károly

Komárom-Veszprém II

23:32 (9:14)

Komárom, 50 néző. V.: Gácsig, Sárközi.

Tombor Csaba: - A sereghajtó otthonában magabiztos győzelmet arattunk, jól védekeztünk és a kapusaink is jól teljesítettek.

Legjobb góllövők: Marton 7, Kristóf 6.

Pápa-Szentgotthárdi KK

28:29 (16:12)

Pápa, 100 néző. V.: Ritter, Zámbó.

Kapcsándi Zsolt: - Csalódott vagyok, de igyekszem a pozitívumokat keresni, három forduló után végre mutattunk valamit. Aki látta a Tarján elleni meccsünket és a mait, el nem hiszi, hogy ez ugyanaz a csapat. Végre működött minden, ott volt a szívünk a pályán, akartunk, csúsztunk-másztunk. Jól ment a védekezés, végig meccsben voltunk a bajnokaspiráns ellen, sajnos a fejetlen végjátékból nem mi jöttünk ki jobban, de más csapatok ellen a ma látott produkció győzelmet érhet.

Legjobb góllövők: Kapcsándi 6, Bors 5.