Kézilabda

2015.10.26. 15:33

NB I/B: Három csapat azonos ponttal

Megyei körkép – Csak a veszprémi fiatalok tudtak nyerni a kézilabda NB I/B legutóbbi fordulójában a megyei csapatok közül. Háromegyüttesünk is azonos pontszámmal áll.

Dabas–BKSE U-23
29:26(15:12)

Dabas, 200 néző. V.: Dobrovits, dr. Tájok. Balatonfüredi KSE U-23:Schneider–Bujtár 3 (2), Kátai 3, Vasvári 2, Mátó 3, SZILÁGYI 5, Deák. Csere: Andó (k), Déber 1, Horváth L. 2, Szöllősi O., Nemes 1, Máthé 3, Lestál 3/2.Edző: Kárpáti Krisztián.
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Rosszul indult a találkozó (8. perc: 5:1; 10. perc: 6:2), de aztánsikerült egyenlíteniük a vendégeknek (16. perc: 6:6). A folytatásbanmegismételve a kezdés hibáit, megint engedte elmenni a hazaiakat a BKSE U-23, amely csak faragni tudott a félidő végére a hátrányon.

Szépen indult amásodik játékrész: egyenlített a Füred, de a vezetést nem sikerült átvenni. Avendégek végig ott lihegtek a hazaiak nyomában. A dabasiak két gólnál jobban nemtudtak elmenni, de a BKSE rendre zárkózott egyre is. A lefújás előtt háromperccel is csak egy volt köztük (27:26), azonban a végjáték a hazaiaké lett. Egykis rutin, egy tapasztaltabb játékos hiányzott a meglepetéshez. Így is dicséretilleti a füredieket.