Kosárlabda

2010.04.16. 19:43

Fantasztikus kosárlabda - A legjobb pillanatban vezetett a VESC

Veszprém - Az NB Ib-s kosárlabda bajnokság rájátszásában a Veszprémi Egyetem SC roppant magas színvonalú mérkőzésen győzte le a listavezető Jászberényt.

Novothny Ottó

VESC-Jászberény 99:89 (25:30, 19:17, 23:21, 32:21)
Veszprém, 450 néző. V.: Forrai, Sabáli, Magyari.
VESC: Nagy R. 73, Faragó 4115, Szabó 8, Fekete 33, Pataki 173. Csere: Kiskós, Horváth D., Oltárczy, Bovánovics 11, Gábriel, Jilling 12, Száraz. Edző: Molnár István.
Jászberény: Mészáros 239, Wehner 4, Godena 14, Drahos 3115, Horváth Cs. 5. Csere: Ménkű, Varga 2, Kovács 2, Visnyei, Fehér, Puskás 83, Nagy G. Edző: Horváth Balázs.
Kipontozódott: Jilling, Mészáros, Godena, valamennyien 40. percben.

A hazaiaknál Mérész sérülés miatt nem játszhatott. Mindkét csapat idegesen kezdett, ezt az állapotot a vendégek kezelték jobban, 3. perc, 6:14. Ezután a vendéglátók gyorsan utolérték ellenfelüket (16:16) és tulajdonképpen ekkor kezdődött igazán az összecsapás. A résztvevőknek minden egyes mozdulatért meg kellett szenvednie védekezésben és támadásban egyaránt.  A második játékrész elején a veszprémiek technikai hibákat vétettek, ziccereket hibáztak el és a Jászberény azonnal büntetett, 27:34. A sok elvétett dobás miatt kissé elbizonytalanodott a VESC, ám az öldöklő küzdelemben sikerült közelebb kerülni ellenfeléhez. A félidőben 44:47 volt az állás.

A szünetet követően az egyetemisták azonnal átvették a vezetést (49:47), ám a 25. percben már újra a vendégeknél volt az előny, 53:58. Képtelen volt a hazai alakulat  újra egyenlíteni  (27. perc, 61:64), mert időnként előkészítetlenül célozták meg a gyűrűt. Az utolsó tíz perc elején ismét változott az állapot, 69:68. A VESC hatalmas csatában vezetést szerzett, majd a remeklő Faragó három távoli találatával eldöntötte a meccset, 37. perc, 82:74.

Minden igényt kielégítő, A csoportos szintű kosárlabda mérkőzést láthatott a nagyérdemű, megérdemelt hazai győzelemmel.

Molnár István: - Szünet után erőnlétünknek és gyors indításainknak, illetve Faragó extra teljesítményének köszönhetően nyertünk.