2009.04.06. 02:27

Csodát ígértek ezek után

Eger - A lehető legrosszabbul sikerült a Veszprémi Egyetem NB I/B-s kosárlabdázóinak első rájátszásbeli mérkőzése. Súlyos vereséget szenvedtek Egerben.

Novothny Ottó

Eger-Veszprémi ESC 101:74 (25:17, 26:21,20:16, 30:20)

Eger, 200 néző. V.: Frányó, Jakab.

Eger: Rusznák 14, Máté 22/6, Ughy 28/15, Zsemlye 14, Zsíros 11/6. Csere: Fábián, Gál, Snejder 3/3, Katona 2, Klepej, Fazekas 7, Sütő. Edző: Széles Kovács Gyula. VESC: Mérész 13/6, Szarvas 8/6, Oltráczy 2, Bovánovics 25/3, Pataki 14. Csere: Fekete, Hidi 2, Szathmáry 6/6, Mándity 4, Gábriel, Száraz, Ugaros. Edző: Molnár István.

Kipontozódott: Máté a 36. percben.

A vendégek a buszon maradtak, hiszen a kezdést követően a házigazdák 7:0-lal indítottak, így Molnár edzőnek már a 3. percben időt kellett kérnie. Három perccel később 12:11-et mutatott az eredményjelző, de ez csak pillanatnyi állapot volt, mert tovább robogtak a vendéglátók és növelték előnyüket.

A második negyedben az egriek nagyszerűen támadtak, míg a veszprémiek egyre jobban elbizonytalanodtak. A játék egyik elemében sem tudta felvenni a VESC a mérkőzés ritmusát. A félidőben 51:38 volt az állás.

A hosszabb szünetet követően az egyetemisták cserékkel próbálkoztak, de a házigazdáknál megvolt a győztes recept, így a veszprémiek nem tudtak közelebb kerülni az egriekhez.

A harmadik játékrész végén 71:54-et láthattak a nézők a kijelzőn. Az utolsó tíz percben hullámzóan alakult a játék, hiszen először a hazaiak, aztán a vendégek, végül megint a hevesiek percei következtek, 80:54, 83:69, 101:74.

A vendégek nem vették fel a játék ritmusát, kulcsjátékosaik mélyen tudásuk alatt teljesítettek, igaz, Hidi és Nagy hiányát megérzi a csapat, de ez sem magyarázat a súlyos ve-reségre.

Molnár István: - Korábban említettem, hogy voltunk már hasonló helyzetben, igaz, akkor pozitív irányban. Most a mérkőzés után a fiúk megígérték a csodát.