kosárlabda NB I/B

2019.05.22. 21:06

Hoya PE: meg kellett elégedniük az ezüsttel

Csalódást keltő játékot mutatott a finálé második mérkőzésén is a Hoya Pannon Egyetem Veszprém alakulata a kosárlabda NB I/B piros csoportjában, így az OSE Lions teljesen megérdemelten nyerte meg a bajnokságot és jutott fel az élvonalba.

Fotó: Pesthy Márton/Napló

OSE Lions-Hoya PE 103-74 (31-20, 24-13, 29-16, 19-25)

Oroszlány, 1000 néző. V.: Benczúr, Boros, Minár. OSE Lions: Illés 9/3, Remy 21/9, Hegedűs G., Mohácsi 9/6, Nshimba 7. Csere: Bán 13/12, Kucsora 6, Burai 9/3, Sömenek 6/6, Anda 9, Zsíros 5/3, Kiss K. 9/3. Edző: Sebastjan Krasovec. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Szabó 11/3, Madár 24/18, Pavlovic 15/6, Kovács 6, Völgyi 10. Csere: Helmeczi, Kerkai 4, Lógár, Szűcs, Körtélyesi 4. Edző: Mérész Csaba.

Komoly teher alatt kellett Oroszlányban pályára lépnie a veszprémieknek, hiszen jól tudták, amennyiben vereséget szenvednek, úgy búcsút inthetnek aranyos álmaiknak.

Abell Remy triplája nyitotta meg a derbit, majd Pavlovic dobhatott büntetőt, de csak az egyik esett be a gyűrűbe.

A Hoya egész pályás letámadással próbálkozott, muszáj volt kockáztatnia a vendégeknek. Nshimba közelijével és Mohácsi triplájával 9-3-ra alakult az állás, s ugyan szépített a Hoya, azonban Illés és Zsíros is bevágott egy-egy hármast, és Mérész edző 15-5-nél időt kért.

Völgyi 2+1-es akciójával zárkózott közelebb a bakonyi együttes, és Madár triplája után a hazaiak trénere érezte úgy, muszáj rendet tennie a fejekben (5. perc: 17-12). Szabó trojkájával pedig újra szoros lett a meccs (17-15).

Becsúszott egy-két ki nem kényszerített hiba a vendégek oldalán, s Abell Remy zsinórban szerzett öt pontjával megint ellépett az OSE 26-17. Aztán újra Remy villant, de szerencsére Körtélyesi pontjaival gyorsan tíz pont alá csökkent a differencia (28-19). A negyed végén Mohácsi triplájával 31-20-as állás alakult ki.

Pavlovic kapott szándékos hibát, az OSE pedig ezt kihasználva 35-20-ra húzott el. A Veszprém túl sokat rontott, a biztosnak tűnő helyzetek is kimaradtak, Kiss triplájával 38-22-re ment el az OSE. A 14. percben Mérész edző újra magához rendelte övéit, ugyanis sem védekezésben, sem támadásban nem nyújtották azt tanítványai, amit várt volna (42-24). Anda közelije után már 44-24-re állt a derbi.

Demoralizáló volt Bán lendületből bevágott hármasa. Madár faragott a hátrányon (49-33), azonban a negyed végére a Hoya mintha megadta volna magát (55-33).

Rémálomszerűen folytatódott a harmadik felvonás, a 25. perchez érve 70-40-es állást mutatott a kijelző. A vendégek teljesen összeomlottak, az eddigi eredményeikhez képest méltatlanul gyengén kosaraztak.

Madár két triplával kozmetikázott az eredményen. Helmeczi bravúrosan kiiktatta a játékból Remyt, azonban így is folytatódott a Hoya vesszőfutása. Burai pontjaival már 82-47 volt az eredmény, amely már-már megalázó különbséget jelentett.

Pavlovic hármasa nyitotta meg a záró játékrészt (84-52). A Veszprém most már minden helyzetből tüzelt, több-kevesebb sikerrel, az OSE játékosainak viszont minden sikerült. A hátralévő időben már csak a különbség mértéke volt kérdéses. A hazaiak 100. pontját Nshimba szerezte iskolajáték után (100-66). A találkozó Kerkai kosarával ért véget 103-74-gyel, ezzel az OSE Lions szerezte meg az aranyérmet a 2018/19-es bajnokságban.