2014.01.16. 12:00

Sikerült a revans

Pápa - Az NB I/B-s kosárlabda bajnokságban a Motax Concordia Pápa remek játékkal győzte le rangadón a Baját.

Novothny Ottó

Pápa- Baja
101:82 (27:11, 27:26,

20:25, 27:20)

Pápa, 200 néző. V.: Sabáli, Török, Bendek. Motax Concordia: Horváth A. 12/6, Vajda 1, Keresztes 22, Kálmán 31/12, Henrik 20/15. Csere: Jarosevics 2, Simon, Ács 13, Rédei, Perger, Horváth K. Edző: Vajda Balázs. Baja: Hosszú 5/3, Nagy D. 11, Ágfalvi 22, Délity 21, Mandity 2. Csere: Hosztafi 17, Piukovics 3, Braun 1. Edző: Hosszú István.

A hazaiakat láthatóan fűtött a a visszavágás a tavaly baján elszenvedett vereségért, 5. perc, 15:3. A továbbiakban is parádésan játszott a Motax és a játékrész végére jelentős előnyt gyűjtött össze. A második negyedben folytatódott a pontos támadójáték, de a védekezésre már nem fordított akkora figyelmet a hazai alakulat, a Baja kicsit felzárkózott. A félidőben 54:37 volt az állás. A hosszabb pihenőt követően is lendületesen, gyorsan játszottak a résztvevők, a hazaiaknál a remekül irányító Kálmán vezényelt. 30. perc, 74:62. Az utolsó tíz percben a házigazdáknál Keresztes palánk alatti eredményessége, majd Henrik három pontosa jelentette a századik pontot.

A Pápa (fehér, Henrik, Kálmán) rangadón győzött (Fotó: Penovác Károly)

A kitűnően kezdő házigazdák a meccs középső szakaszában nem védekezett jól, de így is megérdemelten nyertek a sportszerű bajaiak ellen.

Vajda Balázs: - Húsz percig jól játszottunk, már csak a maradék idő védekezését kell rendbe raknunk. Ez a teljesítmény mindenképpen biztatónak tűnik a jövő pénteki Bonyhád elleni rangadó előtt.