Bravúros egri győzelem a bajnoki címért

Eger, Veszprém - Az NB Ib-s kosárlabda bajnokság rájátszásában a Veszprémi Egyetem SC Egerben nyert, míg a Pápa-Damla KC vereséget szenvedett Baján.

Novothny Ottó

Eger-VESC 89:97 (24:30, 28:18, 16:22, 21:27)
Eger, 100 néző. V.: Hervay, Vida.
Eger: Rusznyák 10, Zsemlye 17, Jatulavicius 136, Máté 2212, Katona 126. Csere: Bíró, Fazekas 7, Hegedűs 2, Klepej, Szarvas 53, Szerdahelyi, Sneider. Edző: Váci Péter.
Veszprémi Egyetem: Faragó 286, Jilling 176, Nagy 12, Szabó 5, Pataki 13. Csere: Bovánovics 126, Fekete 33, Gábriel, Horváth, Kiskós, Mérész 73, Száraz. Edző: Molnár István.
Kipontozódott: Pataki a 29., Faragó, Zsemlye, Jatuve a 40. percben.

A veszprémiek ismét remekül kezdtek, 6. perc, 11:19. Továbbra is a vendégek akarata érvényesült, különösen támadásban teljesítettek jól. A második negyed közepén a szintén pontosan célzó hazaiak először vezettek, 14. perc, 36:35. Alig tévesztettek célt a résztvevők, így a félidőben 52:48 volt az állás.

A hosszabb szünetet követően mindkét csapat védekezése feljavult. Ebben is a veszprémiek bizonyultak azonban  jobbnak, 25. perc, 63:68. Az utolsó tíz percben az egyetemisták fegyelmezett teljesítménnyel tartották minimális előnyüket, miközben a vendéglátók mindent megtettek az egyenlítésért. Ám riválisukhoz legközelebb a 37. percben jutottak, 81:84. A hátralévő időben a VESC taktikusan játszott és nem férhetett kétség magabiztos győzelméhez.

A veszprémiek remekül kezdtek és  védekezésben, illetve támadásban is kimagasló produkciót nyújtva szerezték meg a nagyon fontos idegenbeli győzelmet.

Molnár István: - Egerben különösen édes a győzelem íze, de nem ez a fontos, hanem az: csapatként működtünk.