nők és férfiak

2018.02.28. 13:26

A Pannon SE nyerte a kézilabda NB II-es derbit

A Veszprémi Pannon SE és a BKSE U22 megyei rangadót nyert, a Telekom Veszprém U22 40 gól felett dobott, és a Veszprémi KKSE U22 is magabiztos sikert aratott. Ez történt a kézilabda NB II legutóbbi körében.

A Veszprém és a Nemesvámos nagyot csatázott Fotó: Balogh Ákos

Férfi NB II

Telekom U22-Szombathely 41:18 (19:8)

Veszprém, 30 néző. V.: Garai, Takács. A hazaiak legjobb góllövői: Markovics 6, Wiczián 5.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.

BKSE U22-Várpalota 27:25 (9:12)

Balatonfüred, 150 néző. V.: Ács, Báder. A legjobb góllövők: Gubicza és Sárosi 6-6, Draskovics 5, ill. Csóka 11, Szabó 4.

Hétméteresek: 5/4, ill 6/5.

Fej fej mellett haladtak a csapatok a meccs elején, majd a határozottabb vendégek három góllal elmentek. A hazaiak hiába zárkóztak kétszer is, a szünetre maradt a három gólos vendég előny. A második játékrészt is vendég gól nyitotta, de a 40. percre a füredi fiatalok utolérték a palotaiakat. Fordítani azonban az 52. percig nem tudtak, csak sorozatban egyenlíteni. Ekkor egyre jobban elfáradtak a nagy iramot diktáló vendégek és Gubicza vezérletével átvette a vezetést a jobb kondiban lévő hazai csapat. Kétgólos előnyüket az izgalmas véghajrában is megtartották Kis Ákos legényei.

VKKFT U22-Alba-MÁV 38:30 (20:15)

Veszprém, 60 néző. V.: Gadányi, Szabó. A veszprémiek legjobb dobói: Szép és Szmetán 6-6, Kisgyörgy 5.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5.

A bajnokság állása: 1. Veszprémi KKFT U-22 (11 meccs után) 18 pont, 2. Telekom Veszprém U-22 (10) 15, 3. BKSE U-22 (12) 15, ...5. VBSK (11) 12, ...7. Bakonyerdő Pápa (10) 10.

Női NB II

Bajnok DSE-Pannon SE 29:31 (14:12)

Veszprém, 100 néző. V.: Antal, Antalné. A legjobb góllövők: Máté 7, Rónai 5, ill. Ács és Jaksics 6-6. Kiállítások: 4, ill 6 perc. Hetesek: 2/2, ill. 3/1. Az első félidőben két gólos előnyhöz jutott a Bajnok DSE Nemesvámos, a Veszprém Pannon SE a második félidő elején kiegyenlített. Fej-fej mellett küzdöttek a felek a rangadón. A második játékrész derekán a veszprémiek négy gólt lőttek zsinórban, s előnyünket meg tudták tartani. Az állás: 1. Mosonszolnok 23, 2. Nemesvámos 19, ...4. Veszprém 17.