röplabda

2019.03.20. 09:31

Eddig nem sok babér termett

Két vereséggel nyitotta a rájátszást, vagyis az Extraliga kvalifikáló körét a Szent Benedek Balatonfüred NB I-es női röplabda alakulata.

A Szent Benedek Balatonfüred (szemben) a Haladás ellen megszerezheti szombaton első győzelmét a kvalifikáló körben Fotó: Balogh Ákos

A Szent Benedek erőn felül teljesítve a harmadik helyezést érte el az NB I-ben, így jogot szerzett arra, hogy a rájátszásban megvívjon a feljutásért a legmagasabb osztályba. Két fordulót már meg is rendeztek a bajnokság ezen szakaszából, ám eddig még szettet sem sikerült nyernie a balatoniaknak.

MTK–Szent Benedek

3:0 (21, 22, 17)

Budapest, 50 néző. V: Szarka, Varjasi. MTK: Kotormán 3, Godó 19, Kis R. 12, Vezsenyi 7, Takács D. 19, Borsos 2. Csere: Nagy F. (liberó), Kiss G. 2, Lesi. Edző: Tóth Gábor. SZBBRA: Yslany Kelly 5, Sours 10, Vasvári E. 5, M. Szkorics 8, N. Szkorics 10, Jezerniczki 7. Csere: Fáth (liberó). Edző: Andrea Milodanovics.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:4, 16:14, 21:19. II. játszma: 5:8, 15:16, 21:19. III. játszma: 8:3, 16:9, 21:15.

Szent Benedek–1. MCM-Diamant Kaposvár

0:3 (–16, –14, –22)

Balatonfüred, 100 néző. V: Bátkai-Katona, Sík. SZBBRA: Yslany Kelly 2, Sours 10, Vasvári E. 4, M. Szkorics 10, N. Szkorics 6, Jezerniczky 7. Csere: Fáth (liberó). Edző: Andrea Milodanovics. Diamant: Szűcs 7, Vacsi 7, Cseszljar 4, Iricsanyin 21, Vacsi 7, Miklai 14. Csere: Héri (liberó), Harmath 2, Horváth A. Edző: Szasa Nedeljkoivics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:8, 9:16, 14:21. II. játszma: 5:8, 10:16, 11:21. III. játszma: 8:6, 16:14, 20:21.

Andrea Milodanovics: – Nagyon erős Kaposvár ellen játszottunk, amely véleményem szerint már készen áll az Extraliga-szereplésre. Nem volt rossz meccs, szép, hosszú labdameneteket, nagy küzdelmet láthattak a nézők. A harmadik szettben sokáig vezettünk is. Nekünk fontos volt, hogy minél jobban teljesítsünk, mert a következő mérkőzésünkön, a Haladás ellen eredményesen szeretnénk majd szerepelni.

A szombathelyi Haladás elleni mérkőzést március 23-án, szombaton 18 órakor rendezik meg Balatonfüreden.