A balatonfürediek kikaptak a listavezetőtől

2021.10.04. 10:39

Kitartott a veszprémi előny a PLER ellen

Izgalmas véghajrát követően egygólos sikert aratott hazai pályán a BFKA-Veszprém a férfi kézilabda NB I/B-ben. A balatonfürediek nem tudtak pontot szerezni idegenben.

Lukács Péter ötször volt eredményes a BFKA-Veszprém színeiben

Fotó: Penovác Károly/Napló

BFKA-Veszprém – PLER 30-29 (18-13)

Veszprém, 120 néző. V.: Budai-Bock, Wenzel. BFKA-Veszprém: Nánási, Mikler K. (kapusok), Körtélyesi, Markovics 4 (1), Bakos 1, Pergel 7 (1), Szabó T. 1, Csányi 1, Végh 3, Bőti 2, Lukács 5, Horváth M. 5, Dobi, Ilics Z. 1. Edző: Velky Péter.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5.

A vendégek kezdtek jobban (8. perc: 3-5), Ilic, Végh és Pergel góljaival fordított a Veszprém. Innentől aztán nem adta ki az irányítást a kezéből a házigazda. Bár sokáig szoros volt a küzdelem (19. perc: 9-8), a félidő végén nőtt az előny, hattal is vezetett (25. perc: 15-9) a bakonyi csapat, amely végül öt gólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

Fordulás után magabiztosan kézilabdázhattak a hazaiak, akik a 40. percben 24-19-re vezettek. Tartotta a különbségek a BFKA-Veszprém, 10 perccel a vége előtt 29-23-at mutatott az eredményjelző. Nem sokkal később Markovics újabb góljával meglett a házigazda 30. találata, ám ezt követően az akadémisták képtelenek voltak a kapuba találni. A PLER nagy hajrát vágott ki, de egyenlíteni már nem volt ideje, kitartott a hazai előny.

Lukács Péter ötször volt eredményes a BFKA-Veszprém színeiben Fotó: Penovác Károly/Napló

Budai Farkasok – BFKA-Balatonfüred 30-20 (16-13)

Budapest, 100 néző. V.: Haskó, Natkai. BFKA-Balatonfüred: Ágoston 1, Hermann Á., Gátvölgyi (kapusok), Fadhle, Jánosi 3, Mellák 3 (1), Klucsik 5, Gálfi, Hegyi, Kepess 1, Nagy M., Hermann H., Frauenberger 1, Hutvágner 3 (3), Határ 3, Tormás. Edző: Kis Ákos.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4.

A hazaiak az első öt percet követően magukhoz ragadták a kezdeményezést és 3-4 gólos előnyt harcoltak ki (12. perc: 8-5). Próbált zárkózni a vendégcsapat, mínusz háromig (12-9) sikerült feljönni, és a félidőt is két füredi találat zárta.

Úgy tűnt, nyílt a meccs, a második játékrész ráadásul Balaton-parti góllal indult (16-14). A folytatásban azonban megint a Budai Farkasok akarata érvényesült, nőtt a különbség, amely az 54. percben 10 találat volt (28-18). Nem is sikerült közelebb férkőzni, biztos hazai győzelem született.

A bajnokság állása négy forduló követően: 1. Budai Farkasok 8 pont, 2. BFKA-Veszprém 6, 3. Szigetszentmiklós 6, ...7. BFKA-Balatonfüred 3.