FÜLÖPHÁZA

2017.10.12. 20:23

Tizenkét érmet nyertek a megyei tájfutók

Tizenkét érmet szereztek megyénk tájfutói a közelmúltban megrendezett Kalocsa- kupa kétnapos országos rangsoroló versenyen.

Bényi Kálmán

Mérő Dominika az egyik legnehezebb kategóriában, a 18 éves női elitmezőnyben győzött, jelentős időfölénnyel Fotó: Bálint Bence

Remek szervezés mellett, igazi futóidőben bonyolították le a rangos megmérettetést Fülöpháza környékén. A terep sajátosságai miatt kitűnő felkészülési lehetőséget kínált a hamarosan kezdődő országos bajnokságokra, amelyek helyszíne hasonló lesz. Ép-pen ebből kifolyólag sokan neveztek a versenyre, köz- tük a veszprémi régiót kép- viselő tájfutóklubok is szép számban igényeltek rajtszámokat.

Mérő Edit sajtóreferens lapunk érdeklődésére a viadalról elmondta: – A Kiskunság területének speciális adottságai jelentették az erőpróba során a legnagyobb kihívást. A homokbuckák között, a nyílt részek, erdősávok és borókabokorfoltok alkotta labirin-tusrendszerben bonyolult feladatot jelentett az ellenőrző pontok felkutatása.

Az akadályokat végig sikeresen vevő Veszprém megyei versenyzők tizenkét érmet hoztak haza az Alföldről, ezek fele arany-érem volt.

Egyéni eredmények: M12C: 1. Kovács Jeromos (VHS). M14E: 2. Bálint Ádám, 3. Kovács Márk (mindketten VHS). W14E: 1. Lantai Lili (VHS), W18E: 1. Mérő Dominika (VHS). M21BR: 2. Bálint Bence (VHS), M35A: 1. Tóth Attila (VHS). M40A: 1. Molnár Zoltán (VHS). M55A: 3. Tóth Károly (VTC). W65A: 3. Gombkötő Zsuzsanna (VTC). Nyílt technikás: 1. Péntek Gábor (BSC), 3. Csöngei Dezső (VTC).Egy váltó versenyszámra is sor került a hétvégén kétfős csapatok részvételével, ahol két kategóriában voltak érdekeltek a Veszprémi Honvéd SE sportolói.Remek teljesítményüket mutatja, hogy mindkét mezőnyben megszerezték a győzelmet, továbbá egy második helyezést is elkönyvelhettek maguknak.Váltóeredmények: Mix Advanced kategória: 1. Bálint Benedek és Molnár Zoltán. Mix Beginner kategória: 1. Tóth Attila és Bálint Ádám, 2. Kovács Márk és Bálint Gergő.