Kézilabda

2011.02.21. 17:04

Dupla kézis vereség

Ajka, Várpalota - A Várpalota egygólos, az Ajka viszont kiütéses vereséget szenvedett az NB I/B-s férfi kézilabda-bajnokság hétvégi fordulójában.

Tököl-Várpalotai BSK 26:25 (11:12)
Tököl, 50 néző. V.: Nagy, Végert.
A mérkőzésről nem érkezett részletes jegyzőkönyv.

A 12. helyen álló Várpalota jól tartotta magát az élmezőnyhöz tartozó tököliek otthonában. A vendégek erőfeszítéseit azonban nem kísérte eredmény: a VBSK pont nélkül tért haza.

Alba Regia-KK Ajka 27:13 (13:5)
Székesfehérvár, 100 néző.
Le Belier KK Ajka: CZIRÁKI - Farkas 1, Simon 1, Ferencsik, Erőss, John 2, Kovács Zs. Csere: Andorka (kapus), BAJNÓCZI 7 (4), Ignácz, Pavelka 2, Földesi, Sápi, Hidi. Edző: Kaló Sándor.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 9/4, ill. 5/4.

A hazai csapat már a meccs elején elhúzott vetélytársától, 4:0, majd 8:3 volt az eredmény. Az Ajka nem találta a rést a fehérvári védelmen, ráadásul Selymes kapus is remekül védett. A szünet után sem változott a játék képe. A hazaiak tetszés szerint lőtték a góljaikat, s a 45. percben már tízzel (19:9) vezettek.

Az ajkai fiúknak semmi sem sikerült ezen a napon, az Alba Regia pedig kihasználta a kínálkozó lehetőséget.

Az ellenfél legjobb dobója: Putics 11.