2010.01.06. 16:08

Kovács Tamás ezüstje

Kainach, Veszprém - Kovács Tamás a felnőtt elitkategóriában ezüst-, míg edzője, Szemán János az amatőröknél aranyérmet szerzett az ausztriai kisvárosban megrendezett szilveszteri futóversenyen.

A Graz melletti településen megtartott futóviadalon kettős magyar siker született. A férfiak felnőtt elitkategóriájában a 40. életévét betöltött Benedek Zsolt a lengyel maratoni futó, Szost rekordját megdöntve, új versenycsúccsal nyert, 19:22 perces idővel.

Második helyen a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolója, Kovács Tamás végzett, ideje: 19:55. Az amatőröknél Kovács edzője, Szemán János volt a leggyorsabb a 6720 méteres távon, amit 23:15 perc alatt teljesített.