sport

2021.06.23. 08:00

Tapolca Trail: A nagy hőségben is helytálltak a futók

Első alkalommal rendezték meg a Tapolca Trail elnevezésű futóversenyt, amelynek különlegessége maga a környezete volt. A szép, de kőkemény pályákon a kánikula is nehezítette az indulók dolgát.

Első alkalommal rendezték meg a Tapolca Trailt, de máris komoly volt az érdeklődés Fotó: a szervezők

Nyolc, 11 és 22 kilométeres távokat kínált szombaton a Tapolca Trail névre hallgató terepfutó megmérettetés. A viadalt első alkalommal tartották meg, a verseny központja Tapolca-Diszel volt, onnan pedig a Csobáncra vezetett a futók útja.

A rövidebb távon a hegy lankáit érintették a résztvevők, a 22 kilométert teljesítőknek viszont a Csobánccal, a Kopasz- és a Hajagos-heggyel is meg kellett birkózniuk.

Földesi József „Föci” fő szervező elárulta: több nevező gyűlt össze, mint amennyire előzetesen számítottak, száz fő helyett 135-en rajtoltak el Diszelből. A hangulat kiváló volt, és le a kalappal a versenyzők előtt, akik nagy hőségben álltak helyt a nehéz terepen. A futók az élmény mellett egyedi rajtszámmal és egy gyönyörű befutóéremmel gazdagodtak.

Eredmények, nők, 8 km: 1. Horváth Zoé 40:31, 2. Bándi Amanda 46:43, 3. Bándi Laura 46:45. 11 km: 1. Lennert Olgica 63:34, 2. Csernus-Lukács Edina 64:32, 3 Varga Júlia 66:54. 22 km: 1. Vincze Zsófi 144:42, 2. Leé Diána 155:36, 3. Takács Erzsébet 157:45.

Férfiak, 8 km: 1. Vincze Mátyás 38:26, 2. Holló Adrián 40:59, 3. Káplár Tibor 41:00. 11 km: 1. Heblinger Ármin 54:50, 2. Kárász László 54:52, 3. Domán Rajmund 56:11. 22 km: 1. Balhási Ákos 113:41, 2. Murányi Gábor 115:02, 3. Csákvári Zsigmond 120:51.