2013.05.05. 18:15

Gólokat rúgtak, mégsem szereztek NB III-as pontokat

Az NB III-as labdarúgó bajnokságban mindkét Veszprém megyei csapat vereséget szenvedett.

Napló sport

Andráshida_Balatonfüred 2:1
(1:0)

Andráshida, 300 néző. V.: Kovács. ASC: Osbáth - Török, Bandics, Kovács Gy., Horváth (Polareczki 26.) - Vittman, Sági, Rohonczi (Kovács L. 85.) - Tóth (Sziráki 79.), Szi, Gál. Edző: Dobos Gábor. BFC: Kádár - Bognár (Boromisza D.), Szabó, Karácsony (Kovács M. 3.), Gubicza - Leandro, Babics, Tóth Tar, Ferreira (Benedek 57.), Kovács G.. Edző: Pető Tamás. Gól: Vittman 39., Polareczki 50., Benedek 76. perc.

A 39. percben felesleges szabálytalanság után, jobb oldali beadásból Vittman okos gólt lőtt, 1:0. Az 50. percben Vittman kevergetett a jobb oldalon, majd az üresbe futó Polareczkihez passzolt, aki 11 méterről lőtt gólt, 2:0. A 76. percben Leandro indítását Benedek 16 méterről a felső sarokba emelte, 2:1. Két perccel később Kovács büntetőjét Osbáth védte. A vendégek saját maguknak köszönhetik a vereséget, mert hetven perc előnyt adtak ellenfelüknek. Jók: Osbáth, Vittman, ill. Leandro, Gubicza.

Orbán Tamás: - Megnyerhető meccset adtunk ki a kezünkből a büntető elhibázásával.

A balatonfürediek kikaptak, így vasárnapi ellenfelük megelőzte őket (Fotó: Gáspár Gábor)

Sárvár_Pápa II 2:1
(1:1)

Sárvár, néző. V.: Péter. Sárvár: Osvald - Varga, Toldi, Fülöp, Ambrus - Tancsics, Csákvári (Nagy 78.), Kocsis - Csernák (Likaj 87.), Sinka, Tóbiás (Máthé 65.). Edző: Németh József. Lombard II: Markek - Kalmár, Kastély, Venczel (Bolla 50.), Enyingi I. - Horváth, Enyingi II, Radics, Páli (Baldauf 81.) - Szolga, Beliczky. Edző: Nagy Mihály. Gól: Csernák 16., Sinka 22, Szolga 43. perc. Nekiugrott a hazai csapat a vendégeknek, kevés sikerrel. A 16. percben Kocsis hatalmas bedobása csorgott le és Csernák egy méterről, Markek kezei közül a hálóba lőtt, 1:0. A 22. percben előre vágott labdánál Venczel luftot rúgott, Sinka élt a lehetőséggel, 2:0. A 43. percben gyönyörű támadás végén Szolga szépített, 2:1. A második félidőben nagy fölényben játszottak a vendégek, de a legnagyobb helyzeteiket sem tudták értékesíteni. Jó: Kalmár B., Enyingi2, Radics, Horváth T., Beliczky, Szolga.

Nagy Mihály: - Egy kezdőnk jellemtelen módon a SMS-ben a kezdés előtt pár órával, lemondta a meccset, ezért sérüléssel bajlódó játékosnak kellett pályára lépnie.