2017.05.08. 10:18

Megye II: Félbeszakadt a tapolcai meccs

Remek meccseket és rengeteg gólt hozott az MTD Hungária megye II-es labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulója.

Bényi Kálmán

Szentantalfa-Peremarton 2:1 (1:1)

Szentantalfa, 180 néző. Jv.: Pap E. Szentantalfa NVSE: Móró - Lele, Borda, Dombi, Szigeti, Molnár E. (Pető), Csillag, Molnár K. (Szarka), Nagy Zs., Péringer, Cséri. Peremarton SC Berhida: Bereczky - Szabó B., Fülöp D., Fülöp T. (Hardi), Varga R., Jónás, András Sz., András Zs. (Horváth K.), Szabó A., Csejtei, Szabó Z.

Gólszerzők: Szigeti, Csillag, ill. Csejtei.

Két remek formában és nagyon jól felkészített csapat találkozott vasárnap Antalfán. A hazai és vendég együttes felváltva alakította ki helyzeteit, remek lövések és akciók jellemezték az első félidőt, igazi focirangadó volt.

A második játékrészben, az antalfai csapat vette kézbe az irányítást és számos ígéretes támadáskombinációval jelezte, igényt tart a három pontra. Egyszer a kapufa, jó párszor a vendégkapus állta útját a labdának, mígnem a 81. percben egy kipattanó lövés ismétlése után már gólnak örülhettek a hazaiak.

A peremartoniak (csíkos felsőben) nagy csatában maradtak alul a Szentantalfa együttesének otthonában
Fotó: Stiger Ádám

A találkozó kifejezetten élvezetes volt szurkolói szemszögből, helyzetekkel, nagy irammal, remek megoldásokkal, férfias küzdelmekkel, határozott játékvezetéssel.

A magas színvonalú, nívós találkozóhoz méltatlan megmozdulást láthatott a közönség az utolsó percben, melyen a peremartoni csapat szemlélő tagjai is meglepődtek. A vendégcsapat egy játékosa, egy pályaszéli „segítő" sugallatára a labdafeldobást követően rögtön támadásba lőtte a labdát a hazai 11-es pontra, az akcióba meglepetten, de jól avatkoztak be a hazai védők, így nem alakult ki közvetlen gólhelyzet. Az akciót lebonyolító két vendégjátékos önmagát minősítette a fair-playt teljes mértékben nélkülöző megmozdulásával.

Jók: mindenki, ill. Bereczky, Fülöp, Jónás.

Tudósított: Dombi Károly.

BSE-Herend 6:3 (1:0)

Pintér Károly Sportpálya, 70 néző. Jv.: Holczbauer F. B.-tomaji SE-Bonvino: Csik - Illés (Tombor P.), Csík, Kiss G. (Tombor Zs.), Kiss J., Kiss M. (Lukács), Csala, Horváth A., Torda, Szombathelyi F., Nagy T.

Herendi Porcelán SK: Suri (Kurek) - Marosi, Magasházi, Gábriel, Giron, Csapai (Sóskuthy Z.), Králl, Meleg, Teimayer, Sóskuthy B., Bachstetter. Gólszerzők: Kiss M. (3), Csala, Kiss J., Kiss G., ill. Bachstetter, Teimayer, Králl.

Álmosan kezdte mindkét csapat a mérkőzést, a félidő közepéig kellett várni az első lehetőségre, ám Kiss J. ígéretes helyzetben a kapu mellé lőtt. Kiss M. révén büntetőből szerzett vezetést a hazai csapat, amely ekkora már fölénybe került. Fordulás után ismét „az öltözőben maradt" a Tomaj, és két védelmi megingását könyörtelenül kihasználta a porcelángyári alakulat. Időben kapta a pofonokat a hazai csapat, mert innentől kezdve összeszedettebb játékkal gyorsan a maga javára fordította a mérkőzést. Tizenöt perc leforgása alatt szép gólokat szerezve négy alkalommal mattolta a vendégvédelmet. A Herend ezután csak szépíteni tudott, majd egy gyors támadás végén Csala F. tette fel a koronát saját és csapata teljesítményére.

Sportszerű, fordulatos és eseménydús mérkőzésen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot a Badacsonytomaj a kulturáltan játszó Herend ellen.

Jók: Csala F., Kiss M., ill. Giron Zs., Marosi I.

Tudósított: Lukács László.

BSC-Vaszar SE 0:5 (0:2)

Balatonkenese. Jv.: Szalai A. Balatonkenese SC: Molnár B. - Sági, Nagy G., Polgár, Horák, Pacsuta, Stein, Szalai, Takács, Farkas Á., Jónás. Vaszar SE: Havasi - Zanati, Nagy Zs., Varga A., Bánhalmi, Vágenhoffer, Sári, Császár, Boldis, Weibl, Sör.

Gólszerzők: Bánhalmi (2), Sári (2), Sör.

Csabrendek-Ősi PSK 2:8 (0:4)

Csabrendek. Jv.: Lukács I. Csabrendek FC: Tanai - Mezei, Csendes (Takács), Bors, Flibért, Kovács M., Auer, Bartha (Pupos), Fazekas, Busa, Róth.

Ősi PSK: Simonyai - Gézárt (Kajdi), Tolner T., Bíró (Sebestyén), Steigler, Rauch (Nyevrikel), Balogh Á., Jancsek, Lencsés, Tolner A., Horváth L. (Kovács K.).

Gólszerzők: Kovács M., Tolner T. (öngól), ill. Steigler (3), Lencsés (2), Horváth L. (2), Bíró.

Tótvázsony-Csopak SC 2:0 (1:0)

Tótvázsony, 200 néző. Jv.: Szabó L. Tótvázsony SE: Balogh I. - Zabó, Horváth A. (Mekler), Marton, Balogh R., Steierlein (Mayer), Regenye (Pék), Horváth G., Balogh T., Deák, Báder. Csopak SC: Horváth L. - Cser, Pap, Békési, Benedek, Tar, Füle, Gelencsér, Csóri (Papp A.), Szekeres, Dudás.

Gólszerzők: Deák, Horváth G. Kiállítva: Dudás (73.).

Küzdelmes, hajtós mérkőzést játszott a két csapat. Horváth G. szép találatával hamar vezetest szereztek a hazaiak. Nagy taktikai csata zajlott a pályán, mindkét oldalon maradtak ki helyzetek, de a Tótvázsonynak több alkalma volt, hogy gólt érjen el. A második játékrészben eldőlt a meccs. Deák R. egy kiugratást követően okosan lőtt a hálóba. Összessegeben a hazai csapat teljesen megérdemelt győzelmet aratott a szinten lelkesen, motiváltan játszó Csopak ellen. Jó játékvezetés!

Jók: az egesz Tótvázsony, ill. Horváth, Gelencser, Benedek, Tar. Tudósított: Molnár Gyula.

TSE-Nemesvámos 5:0 (2:0)

Taliándörögd. Jv.: Ákos D. Taliándörögd SE: Kondrák (Semperger) - Kocsis P. (Egyed), Hoffner, Szalai P., Vers (Szabó Z.), Fiszter, Szalai R. (Czupor), Kocsis R., Kóródi, Szabó D. (Bújtor), Mészáros. Nemesvámosi LSE: Gárgyán P. - Tóth A., Varga M., Cser, Gárgyán A., Németh A., Dudás, Babai, Kerekes, Solymosi, Vida V.

Gólszerzők: Vers (2), Kóródi, Mészáros, Szabó D.

Pápateszér-Sümeg VSE 3:4 (2:3)

Pápateszér. Jv.: Marosvölgyi T. Pápateszéri SE: Soós - Völfinger R., Szalóky, Eigner, Kiss T., Lisztes Zs. (Márkus), Mátyás, Ilkó, Tóth A., Szalay, Varga T. Sümeg VSE: Kovács R. - Hegedűs, Bencze, Kiss L., Vastag, Reicz, Markó, Csordás (Bujtor), Papp L., Csíkány, Márkus (Makkos).

Gólszerzők: Ilkó, Eigner, Tóth A., ill. Kiss L., Makkos, Reicz, Csíkány.

Kiállítva: Szalay (69.).

A Tapolca-Nemeszalók találkozó 10:0-ás állásnál félbeszakadt. Gólszerzők: Berki 4, Kiss B. 3, Kulman Gy. 2, Péter. A múlt heti fiaskó miatt a hazai csapat nagy elánnal kezdte a mérkőzést, és az ötödik perctől a 45. percig egymás után lőtte góljait. A félidőben 10:0 állt az eredményjelzőn. A sportszerű első félidőt a vendégcsapat teljes létszámmal, és egy cserével fejezte be, majd meglepő módon sérülésekre hivatkozva nem jött ki a második félidőre. A játékvezető így kénytelen volt idő előtt lefújni a találkozót. bk