2009.12.21. 03:29

Ötödik helyezést ért el Vadnai Benjámin

Veszprém - Újabb nagyszerű eredményt ért el az optimist hajóosztályban az idén már Európa-bajnoki ezüstéremig jutott Vadnai Benjámin, miután a tegnap véget ért ázsai bajnokságon, Malajziában ötödik lett.

A 25 ország 120 versenyzőjét felvonultató eseményen a Balatonfüredi Yacht Club (BYC) két sportolóval képviseltette magát, Vadnai Jonatán az összetettben a harmincadik helyen végzett.

Az optimist hajóosztály egyik legrangosabb vetélkedőjét a thaiföldi Noppakao Foonpat nyerte a spanyol Carlos Robles, valamint a malajziai Muhammad Farhen előtt.

Vadnai Benjámin az utolsó napon többször is vezette a mezőnyt, a 10. futam után a harmadik helyen állt, de végül visszacsúszott az ötödik pozícióba. A dobogóra ugyan nem állhatott fel, ám eredménye így is szédületes.