esküt tettek

2019.03.05. 11:35

Megújult a márkói egyházközségi testület

Megújult az egyházi képviselő-testület, az új tagok a szentmise keretén belül tették le ünnepi esküjüket.

Müller Anikó Hanga

Prímász Gábor Róbert helyettes esperes, plébános elmondta, a testület feladata sokrétű, segíteni kell a plébános munkáját, tanácsokat, ötleteket adni, kapcsolatot tartani a hívekkel és ellenőrizni a pénzügyi folyamatokat. A tíztagú testület tagjai –Madarászné Dr. Ifjú Bernadett világi elnök, Hauckné Pálinkás Krisztina, Lakner Antal, Hartmann Antalné, Kővári László, Holler János, Pető Zoltán, Léber János, Lukács György, hivatalból Prímász Gábor Róbert plébános és Csomay Tünde kántor, hitoktató – a fogadalmi szövegben ígéretet tettek, hogy Isten előtti felelősségük tudatában, életükkel, munkájukkal előmozdítják, erkölcsi és anyagi értékeit védve, az anyaszentegyház törvényei szerint, egyházközségük javát.

A megújult egyházközségi képviselő-testület tagjai ünnepélyes esküt tettek a szentmisén, balról Csomay Tünde, Hauckné Pálinkás Krisztina, Pető Zoltán, Lakner Antal, Léber János, Holler János, Madarászné Dr. Ifjú Bernadett, Kővári László, Hartmann Antalné, Lukács György, mögöttük Prímász Gábor Róbert plébános

Mindehhez kérték az Úristen kegyelmét, a Magyarok Nagyasszonya, Szűz Mária, az egyházmegye védőszentjei, Szent Anna és Boldog Gizella, valamint a helyi hívek áldozatos támogatását. A plébános atya kérte a híveket, bármilyen újító, jobbító javaslattal, kezdeményezéssel forduljanak bizalommal az új testületi tagokhoz.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában